Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy behúzott kézifékkel megy az autó?

Figyelt kérdés
Láttam egy ilyen kérdést, hogy egy km-t megtett behúzott kézifékkel ez hogy lehetséges, hogyha be van húzva a kézifék akkor hogyan indul el a kocsi?
2010. márc. 8. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha gyenge, vagy gyengén húztad be akkor lehet, de én is sokat használom illetve télen hóban használtam sokat. Csúszka móka!!
2010. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hátsó kerékre hat, szóval, ha erősen fog akkor is el tud menni az autó csúszó kerekekkel. De igazából a kézifék nem olyan túl erősen fog, mert egyrészt nincs semmi rásegítés, másrészt dobfék.
2010. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem volt már olyan, hogy elindultam kocsival és kb. 1 km után vettem észre h világít a kéziféket jelző műszer.

Tehát rosszul volt behúzva. Ha jól van, akkor el sem indul a kocsi. Azt hozzá kell tennem, hogy pont egy olyan helyen álltam meg a kocsival, ahol lejtő volt, tehát csoda, hogy a rosszul behúzott kézifék miatt nem gurult el az autó.

Éppen ezért mondták nekem azt, hogy húzzam be a kéziféket és hagyjam sebességben az autót ha olyan helyen állok meg vele (pl. egy vízparton), ahol nagyon nem lenne jó, ha egyszer csak elindulna.

2010. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség h nem indul el a kocsi, simán elhúzza a két első kerék a hátulját ha van benne bika:D
2010. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

2. válaszoló te nagyon nem értesz ehhez..


Nem biztos az hogy dobfék van hátul..

És miaz hogy gyenge? Hol élsz te? Nincs rásegítés... Ugyanúgy fogja mintha a pedállal nyomnád (vagy még jobban mivel a pedál jobban hat az első kerekekre)

És csúszó kerekekkel csak akkor tudsz elindulni ha elsőkerékhajtássú az autó


Nekem volt olyan hogy a Skoda 120-asommal mentem 20km-t, leparkoltam, be akartam húzni és akkor vettem észre hogy már be van húzva..


Egyszer a BMW-vel is elfelejtettem kiengedni, az meg lefulladt (ja és régi BMW, amiben még dobfék van hátul)

2010. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 omadjoe ***** válasza:

igen, a hátsó tárcsafékben van egy "kicsi" dobfék, amit csak a kézifék használ. az auto eltud indulni akkor is ha hátsó kerék meghajtású, csak akkor a nyomatéknak ami a kerekre hatnak erössebbnek kell lennie, mint a kézifék surlodási ereje. behuzott kézifékkel valo hosszu haladás eredménye: megég a fékbetét, és a dob is. javítása: fékbetét csere, dobot pedig fel kell szabályozni.

en autoszerelonek tanultam. :S

2010. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerelők gyöngyei! Van olyan tárcsafékes megoldás amibe nincs dobfék szerelve,ezt egy kilimcsművel oldják meg! A kézifék rögzítésre szolgál! Ja még annyi a pedál erő nem hat jobban az első kerekekre:))
2010. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 omadjoe ***** válasza:

igen, van többféle megoldás, csak a dobfék a tárcsafékben a legelterjedtebb tudomásom szerint...

...legalábbis én akkoriban igy tanultam.


1 (az alsó) Szerelőkgyöngye... :D


U.I.: amugy 15 éve végeztem el a szakmát, és SOHA nem dolgoztam benne! csak a saját gépeimet, esetleg haverok autoját javitom. több havi könyörgésük után...

2010. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 omadjoe ***** válasza:

ja még v.mi! van olyan is, hogy a váltóban van egy kilincs szerkzet, és a váltókart parkolo állásába kell állitani, és igy lőn kézifék...

(előző vok..)

2010. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
lehet hogy azért hat erősebben a pedál az első kerekekre,mert általában az első fék "bikább"?(nagyobb tárcsa,több dugattyú?)
2010. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!