Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat célszerű...

Milyen motorolajat célszerű önteni 1998-as évjáratú Fiat Punto-ba (I-es punto)?

Figyelt kérdés

Továbbá, hogyan célszerű lecserélni a motorolajat? Az autó alján lévő olajteknő leeresztő csavarjánál? Az olajszűrőt hogyan lehet lecserélni, kell hozzá valamilyen célszerszám?

Valamint mit tegyek, ha az olajszint alacsony, és nem tudom milyen olaj van benne. A viszkozitását tudom, azt hiszem 10w40.


2012. febr. 12. 15:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az autó 1998-as évjáratú, benzines.
2012. febr. 12. 15:03
 2/6 anonim ***** válasza:

10w-40-es jó.

Igen, a leeresztőnél. :))

Az olajszűrőhöz létezik célszerszám, ha nincs nagyon megtépve, anélkül is le tudod venni, egy darab smirglivel megmarkolod, és tekered... Ha nem megy, átszúrod egy hegyes vassal, és azzal fordítod. Az újat majd ne szúrd át. :)

2012. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Motorolajból tudsz ajánlani márkát, ami megbízható motorolaj téren?
2012. febr. 12. 15:22
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Castrol Magnatec 10w-40
2012. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy az a motor túl finnyás lenne ilyen szempontból. Amit a környékeden jó áron meg tudsz venni, megveheted. Azért ne valami akciós sosemhallottnevű legyen.


(Én Meguint használok évek óta, kb. 1000ft/l.)

2012. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hunoil power one 10W-40 vagy agip shd extra 10W-40.
2012. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!