Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki mit gondol a motorolaj-adal...

Ki mit gondol a motorolaj-adalékokról, Metabond és társai? Ki használja, vélemények.

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 20:01
 1/7 pagan ***** válasza:
79%
folyékony autószerelő nincs,pénzkidobás...
2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Metabond!! Miatta kellet a passatomban dugo,gyürü,gyapágy cserét csinállni...egy olyan ember vagyok aki állandóan a akocsijára költ. Nem szabad akkor max ha vége a motornak már ,egy jó motorba semmi adalékot nem szabad önteni inkább vegyél jó olajat pl mobil 1 et !
2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Santiego007 ***** válasza:
Kerülni kell az ilyen dolgokat messziről....
2012. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A motorolajokban mindenféle adalékanyag megtalálható megfelelő arányban. Ha beletöltöd a metabondot vagy prolongot akkor felborítod az egyensúlyt és az olaj valamely képessége csökken (pl. hőelvezetés). Semmi értelme több ezer forintot kidobni ilyen vackokra, inkább használt jó motorolajat és minőségi üzemanyagot (OMV super 95 vagy maxmotion 95).
2012. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 misu16 válasza:
azt tudni kell a metabondrol hogy nem mindegy milyen allapotu a motor. eco-adalektol ha az utmutato szerint hasznalod (kopottabb motorba nem szabad!) semmi baja nem lesz csak a surlodast csokkented. old special (kopott, oreg motorba kell) 3 kulombozo tipusu auton probaltam! a legjobb eredmenyt a 300d mercedessel muvelt 600ezeer km nel az olajfogyasztas csokkent joval es a fogyasztas 10rol 8 ra. a dugatyuk konnyebben jarnak a specialtol. kevesebb surlodas miatt a motor alapjaratat lejjebb kellet vennem! szerintem aki abba teszi amibe valo hosszutavon megterul a felesleges penzkidobas) illetve. regebbi motoroknal oblitot hasznalni nemszabad olajcsere elott! se semikor!
2017. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

1998 óta használom. 5 autóm volt. Ebből 2 0km-es. Mindig raktam az olajba. Jelenleg a Spiritet egy 2020-as 1.2t opelhez. Olaj cserekor alig volt elszíneződve az olaj.

Előtte egy opc corsa-ba. Summa summárum egy autómmal sem volt eddig motorikus gond. Alacsony fogyasztás és erő az igen. Időnként a benzinhez is veszek megalene metabond-ot.

2021. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sobrijozef válasza:
Ha elszíneződik az olaj a csere periódus végére, az nem feltétlenül káros. Az égéstérből lejutó kormot és a súrlódásból keletkező vasport nem árt, ha az olajcserénél el lehet távolítani az elhasznált olajjal együtt.
2022. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!