Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne egy kérdésem ami lehet...

Vw00 kérdése:

Lenne egy kérdésem ami lehet sok embert foglalkoztat! Vettetek észre benzin és benzin közötti különbséget?

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 09:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én az ilyen kis mutyi kutakon szoktam megszívni. Pl. Csömör határában van egy ilyen maszek kút, ott érdekes módon 20 liter benzinből tudok menni MINDIG 200 km-t, míg ha itthon tankolok a Shellnél vagy a Lukoilnál (sőt, akár az Auchan kúton!) akkor MINDIG kijön ugyan azon az útvonalon a 20 literből 250-280 km.

Hogy ez azért van, mert a benzin silány vagy mert csal az óra azt nem tudom...

2012. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)

Csak annyit vettem észre, hogy valamivel érezhetően jobban megy az autó (turbós), ha sikerül normális üzemanyagot kifogni, és a fogyasztáson is jobb fél-1 literrel. Az esetek 90%-ban egy budapesti Lukoil kúton tankolok, sima 95-ös. Nagyjából mindig +- pár decin belül van a fogyasztásom, de ha otthon(vidéken) telelököm a kocsit a MOL kúton, akkor már megugrik.

A legjobb tapasztalatom ( mindenki kapaszkodjon ) az ukrán benzinnel volt( Shell, Lukoil és Okko, nyilván nem a legolcsóbb kutakon tankoltam és nem csoda 92-est, hanem adalékos 95-öst ). Érezhetően jobban megy tőle az autó. Lehet ott még nem előírás a néhány % bioetanol a benzinben, ezt nem tudom, de tényleg jobb( és persze olcsóbb is).

2012. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egyszer Mol kúton sikerült olyan gyenge benzint tankolnom, hogy kigyulladt a check engine lámpa.


Azóta csak shell vagy omv!

2012. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, nem is kevés, kb. 0,5l/100km. Ez tuti, többször lemértem. Érdemes utánaszámolni! A példa kedvéért legyen a fogyasztás gagyival 6,5l/100km, a benzinár 413Ft. A jó benzin legyen 423Ft, a fogyasztás 6l/100km. Vagyis gagyival 500km megtétele: 5*6,5*413= 13.423 Ft. Jó benzinnel: 5*6*423= 12.690 Ft. Akkor melyik is éri meg jobban?
2012. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bar en kulfoldon elek, de sajnos itt sem meglepo benzin/benzin kozott a kulonbseg. Ezt a japcsi gepemen vettem eszre, amikor gazadasnal ciripelt. A szervizben mindent atneztek rajta de nem jottek ra mitol van. A batyam (aki autoszerelo szinten atnezte, vagyis lelkiismeretes szerviznek is ala volt vetve megsem derult ki mi a baj), amig el nem mentem masik allamba kirandulni es csodaval hataros modon nem ciripelt. Akkor jottem ra, hogy a benzin miatt. Amig kirandultam es a masik allam benzinjet tankoltam semmi, amint visszajottem "hazai" palyara es teletankoltam a gepet azonnal elkezdett ciripelni :(
2012. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!