Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek Skoda 120l-t...

Szerintetek Skoda 120l-t megéri venni?

Figyelt kérdés

Max 250000Ft áll rendelkezésre, ezen felül persze van még pénz, de csak annyit akarok költeni amennyit muszáj.(átíratás(meg ami vele jár), esetleges azonnali javítás, pótalkatrészek)


Nagyon megtetszettek ezek a régi 120-asok és elég jó állapotúakat láttam, külsőre nagyon tetszik, és belsőre is.Nekem nem versenyautó kell hanem egy olyan autó amit én is szeretek és szívesen ülök bele.

Főleg azok véleménye érdekel, akiknek van\volt de, bárki véleményét meghallgatom.


2012. febr. 15. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
HA van egy kis műszaki érzéked akkor megéri szerintem. Haveromé 5 sebességes váltóval evett 6.5 Litert. Szerintem ez egész jó, mindezt úgy hogy már ette az olajat. Ja és szét volt rohadva úgy hogy ment szegény a bontóba :(
2012. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évig volt. A szerbiai háborút végigsefteltük vele.

Én csak barkácsoló fanatikusoknak ajánlom. Valamint a műszakin legyen"állampolgári kapcsolat".

Azért fiatal házasként,egy gyerekkel...van egy kis nosztalgia bennem az első(használt)autónkra gondolva.(1992)

2012. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24 évvel ezelőtt volt egy akkor 7 éves Skodám.. Nem tudom elképzelni, milyen állapotban lehetnek, amik még működnek.
2012. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem siman megeri venni,foleg ha ertelmesen akarod hasznalni tehat nem versenyezni(azt amugy sem birja)nekem van egy!4eve vettem hobbiautonak jol figyelj mert nem eliras 5657km-el........most sincs benne 30000.........eddig összesen 1"komolyabb" baj volt vele.......az elso kuplung munkahenger ment tönkre......azonkivul nyilvan csereltem meg amit muszaj(olaj,legszűrő)de azon kívül meg minden gyári..........a skoda hálás gép ha figyelsz rá,és csak jó állapotút vegyel meg ha kicsit dragabb is,mert a leharcoltakba csak locsolni fogod a penzt......meg zarojelben megjegyeznem hogy en az enyemmel megjartam debrecen-stuttgart-debrecen tavot (kb 2500km-et mentem)minden gond nelkul......
2012. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, szerettem azért, de ne várj sokat tőle. Nagyon öregek amik még mennek, és hát szét vannak már rohadva. Ha nem látható, akkor láthatatlan helyeken. Alváz ilyesmi. Kiszakadhat az alja...:(( Ennyi pénzért (nem is olyan kevés) a helyedben vmi komolyabb autót keresnék. Nem azt mondom hogy skodriból nem találhatsz garazsírozott darabot amit megérné megvenni (idős gondos tulajtól), de ritka. Nekem 8-éve volt Skodám (akkor került a bontóba), rengeteget toltam, volt hogy úgy mentem vele dolgozni hogy vállal belöktem, beugrottam oszt go. Állítólag a töréstesztje olyan hogy ütközéskor az oldalra csukódó csomagtérfedél (elöl) bejött a szélvédőn keresztül az utastérbe, és levágta a próbababák fejét... Ezt hallottam, persze lehet hogy csak urban legend...:))

Nem emlékszem hogy cseréltem volna benne olajat, mert annyit evett...

Jaja tudod hogy mi az az L betű a 120 után?? Háát LUXUS!! Komolyan! Apámnak 105-S volt, (S= SUPER) Az övében nem lehetett állítani az első ülések dőlésszögét (HÁHÁHÁÁÁ), és nem lehetett letekerni a hátsó ajtók ablakait. Ne akarjál már egyszerre mindent...(később bontóból szerzett alkatrészeket és átalakította) Viszont az enyém a 120 L-volt és ezeket mind tudta!! Ezért luxus...

Egyszóval ha találsz vmi tuti megkímélt darabot akkor lehet h megéri, de nézz körül a hasznaltauto.hu-n hátha ennél valami modernebb autót is kapsz.

Üdv!

2012. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha van némi mazochista hajlamod akkor vedd meg.Egy kollégám 105 skodája egyenes arányban ette az olajat a benzinnel:))

Ebből a keretből vehetnél Fiat Uno-t is a 2-sorozatból.Az is fatengelyes de "némileg" megbízhatóbb konstrukció!!

De ha szeretsz szívni feltétlen vegyél skodát, legalább kettőt mert 1 kell alkatrésznek.

2012. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Magam is meglepődtem, hogy van még ilyen jó állapotú:

[link]

2012. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
250 ezerből régi autók között bőven van választék, igaz nem lehet csodát várni ennyiből. Én semiképp nem vennék. Farmotoros, az eleje könnyű, elől van a csomagtartó, az akksi a hátsó ülés mögött, ezeknek az autóknak már lejárt az ideje. Inkább valami régebbi opel ha más nem, százszor modernebb, 5-ször annyit elmegy a motorja, alkatrész sem húzós.
2012. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem éri meg.Keresztapáméknak volt egy skoda 120 , 5 sebességes , de rengetegszer cserben hagyta őket.


Ezek az régi keleti autók ahogy megfigyeled eléggé lassítják a forgalmat.

-Előzni nem nagyon lehet vele.

-Autópályára nem alkalmas

-komfortossága nem sok

-fűtése sem kielégítő

2012. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!