Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E kategóriás jogosítványhoz...

E kategóriás jogosítványhoz mi kell?

Figyelt kérdés

19 vagyok

mostakarom elkezdeni a B,C+E jogosítványt és nemtalaltam a neten semmit az e kategoriarol hogy mennyi gyakorlat meg ilyenek kellenek hozzá

mert B kategorianal tudom hogy legalabb fél éves vagy 2(???) éves jogsi kell hogy vontathassak

E kat hoz hogyvan


2012. febr. 16. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
idő
2012. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legalább 2éves jogosítvány kell az E kat.-hoz. Kezdő vezetői engedéllyel nem kezdheted el.
2012. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már 19 éves vagy akkor megcsinálhatod a "B" kategóriát ( 150 ezer körül van ) Ezután egyből csinálhatod a "C" jogosítványt is mivel elmúltál 17 és fél éves ( ez 200 ezer körül van ) Ezután várnod kell míg valamelyik jogsid 2 éves nem lesz. A lényeg hogy ne az "M"-es jogsid mert az nem számít. Itt csak azok a jogsik számítanak amik egész Európa területén használhatók (B,C,D...) Ha már betöltötte a jogsid a második életévét akkor rakhatod le "E" kategóriára ( 130 ezer körül van )

Ha ezek megvannak és dolgozni is szeretnél vele akkor kelleni fog még 1,2 dolog.

Orvosi 2 : majdnem 13 000

Páv1,2, vagy 3 : 8 000

GKI: 150 000

Digitális sofőrkártya: 7 000

És ennyi azt hiszem. Tehát 700-800 ezer forintodba lesz ez a szakma.

2012. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

7-800 ezer nem lesz mert ahova megyek ott munkanelkuliek reszere kedvezmenyek vannak c,d,e katra

+ nemszamit a penz mert mellette jarok okj-s suliba ami hoz havi 40 et és én gyüjtögetem azt a penzt! 1 forintot nemkoltottem belole! mindenki más elbulizza meg minden nekem mind megvan!

2012. febr. 16. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Húúú...Akár magam hallanám!!

Én is most érettségi után szeretnék OKJ-s képzésre menni pénzszerzés céljából. Érdeklődhetnék merre laksz? Hogy intéztétek el a kedvezményt( munkanélkülis dolog ) Milyen szakmán vagy hogy 40 ezret kapsz?

Én annyival könnyebb helyzetben vagyok , hogy a "B"-m már megvan. Egyébként Utolsó válaszoló vagyok :)

2012. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szia

nagyon szivesen segitek!

Békéscsabán vagyok munkaugyin keresztul okj-s képzésen a béksziben(trefort ágoston) víz gáz központifűtésszerelő képzésen (1éves tanfolyam)

havi 42000 forintot keresunk nettoban de most 2012 es adotorveny miatt levoltak havi 7000 forintot adojováirás cím alatt szerzodésmodositas nélkül...ge..k...(de késobb adobevallással visszaigenyelheto a penz)de ne sirjon a szam! szakmát adnak!!!

a jogsi meg ugy olcsobb hogy:

csabára megyek a magura autóiskolába ahol munkanelkuliek reszere kedvezmenyek vannak(link: [link]

a c+e jogsi 137 000 forint alapesetben! szerintem olyan 100 körül lesz

am a kerdest azert tettem ki mert osztálytársam (21F) oktoberben rakta le a C kategoriat es majd most lesz meg neki az E kategoria... neki allitolag nemkelett 2 ev... de ezt hogy azt nemtudom

2012. febr. 17. 20:31
 7/9 A kérdező kommentje:

jahh + a kepzeshez 90%-os jegysegelyt is kapok,a jegy 10 szazalekat kell csak nekem fizetni

gyomárol(itt lakom) csabara beutazni 75 forint! kedvezmeny nelkul 730 lenne...

2012. febr. 17. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor kamuzott az osztálytársad. Kell a 2év. Az első nemzetközi jogsitól számítva, szóval B kategóriától. Az lenne a legegyszerűbb, hogy egyszerre csinálod meg a

B+C-t. Eltelik a két év aztán az E-t. A két év alatt meg csinálod a GKI-t, pávot.

2012. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ez így van ahogy az utolsó mondta. Vagy az is egy megoldás ha már 16 évesen csinálsz A1-et. Nekem is az A1-em lassan 2 és fél éves. A "B"-m fél éves. Tehát szabad az út az "E" kategóriáig :)
2012. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!