Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Skoda...

Melyiket válasszam? Skoda felicia 1.9 diesel, vagy skoda fabia 1.2 benzin? Tapasztalatokra lennék kiváncsi

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok.Mind a két kocsiból kifogtad a két legszerencsétlenebb motort.

1.2 htp.A háromhengeres motornak semmi jó tulajdonsága sincs.Hamar kopik,aztán meg eszi az olajat,fogyasztás se kisebb az 1.4-től,ereje meg nincs.A csehek is elismerték hogy rossz konstrukció.


Felicia-bol inkább 1.3 MPI 50kW

Fabiabol 1.4 16v 55kW

2012. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kettő keveréke.

Skoda Fabia 1.9 TDI-t vegyél, csak az a gond hogy ritka.

Az erős, nagyon alacsony fogyasztású, és megbízható.

2012. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Az egy katasztrófa az a fűnyírómotoros Fabia. HTP azaz Hiába Taposod Paraszt. 3 hengeres autót nem veszünk.
2012. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én csak a kis fabiarol tudok véleményt mondani,mert már vezettem,cégunknél ez az egyik szolgálati autó.Pontosan ilyen véleménnyel voltam mint az elottem szolok,amíg nem vezettem.Utána teljesen megváltozott a véleményem!Kis motor,3 hengeres,de nagyon jol gyorsul,szereti a magasabb fordulatot,városban a 3-as elég az 50-hez,sztrádán 130-nál még érezhetoen gyorsít,kb.1000 km-t vezettem,a fogyasztás 6-6,5 liter /100 km.Az emelkedokon elojon a kis motor hátránya a kevés nyomaték,de a kategória átlagát teljesíti.Nekem ami nem tetszett benne,az,hogy nagyobb gázt,kell adni induláskor,mert hamar lefullad,a másik,hogy a kozépkonzol a jobb lábamnak kicsit útban van.Ennek ellenére ajánlani tudom,én a gyengébbiket próbáltam a 40 kw-osat,a 47 kw-os még jobb lehet.
2012. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem egyértelműen Fabia! Sokkal kényelmesebb mint a felicia és több extra is járhat hozzá,ha nem a teljesen fapadosat választod,de még abban is van szervó,ami kényelmes! :D Feliciából csak az utolsó szériába van,ha jól tudom. Ami pedig a motrot illeti,hát a dízel mindig is kevesebbet fogyasztott,viszont javítása drágább,mint egy benzinesé,turbó nélkül,pedig lomha.Feliciákat ha jól tudom csak 2000-ig gyártottak,tehát a fábia,biztos e fölött van,ergó kevésbé nagy a valószinűsége h elromlik,mint egy régebbi kocsi,persze ez sok más tényezőtől is függ!(km,használat,karbantartás) Ami biztos,hogy egyik kocsi sem fog versenyre menni,mivel nincs sok paci bennük,tehát a lóerő helyett én a kényelemre mennék,ha két egyárban és erőben lévő kocsiból kéne választanom!
2012. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha aktuális még,akkor elmondom ,hogy Fabiát vegyél.De csak és kizárólag az 1,2 12V BME motorkódost!!!Ez a motor fogyasztásban ugyanazt tudja mint a Felicia 1,9D,de sokkal kultúráltabb és csendesebb!A két autó futóműve egylapon nem is említhető.A Felicia imbolygósabb,fékezésnél bólint.A Felicia rohad a Fabia nem.Kerüld Fabiában az AZQ-motorkódost!Azok vezérlés és EGR hibásak,a BME tökéletes.
2013. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!