Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » M kategóriás jogsival, tényleg...

M kategóriás jogsival, tényleg csak 40 km/hval mehetek?

Figyelt kérdés

Most járok kresz oktatásra. Azt tanultuk, hogy segédmotoros kerékpárral max 40 Km/h a max megengedett sebesség. Én most kismotor jogsit csinálok (50cc). Segédmotoros kerékpárral pl babettával csak 40el mehetek, az oké. De van egy már fulltuningos f12-m, ami robogó. És azzal is csak max 40-el mehetek? O.o

Ezt nem értem. Legyetek szívesek válaszolni, fontos.


2012. febr. 17. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, csak 40km/h val mehetsz maximálisan!!! HA B vagy A kategóriával mész 50cm3 motoron/robogón akkor is! (viszont biciklivel sisakban , lakott területen kívűl 50!!!)
2012. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A KRESZ ebben a pontban kicsit le van maradva a korral.
2012. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát azt hiszem ezt b*tam. Pedig azért egy duplájával jó lenne menni, mert kevés időm lesz. Munkából hazaérek, még ott van Barátnőm is. Hát ez hülyeség. Biciklivel és motorral is csak 40-el mehetek. Magyarország, én így szeretlek!
2012. febr. 17. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem annyira figyelik azt szerintem...Énis a Simsonnal, ha megyek valahová legalább 50-55el megyek.
2012. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Katoonene ***** válasza:
43%

Elméletileg igen, gyakorlatban úgy mész ahogy akarsz. Részemről hiába van felnyomva egy 50 köbcentis robogó annyira, hogy akár 90-el is menni tudjak, azért a futómű, rugózás nem ugyanaz:)


Ennyi erővel hiába vannak maximálva a B kategóriás kisteherautók 3,5 tonnára, simán elmennek 4 tonna összsúllyal is. De ahhoz más alváz, kasztni, tapasztalat kell.


Ha úgy érzed, kevés a 40, akkor tedd le az A korlátozottat, korlátlant, stb.


Többe kerül lehet, de magam részéről több értelmét látom egy 125 köbcentis motorral 70-90-el araszolni, mint ezekből a szutykokból kihajtani mindent (ha még nincs) illetve, ha egy ilyen jószággal rámész 80-al egy úthibába, isten mentsen meg azokkal az óriási kerékátmérőkkel...

2012. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is mindenhova nyélen járkálok, ha sünt látok akkor hirtelen törvénytisztelő állampolgár leszek, amíg látom őket, aztán megint húzom neki. Ha mindenki betartaná a 40-et, már kihalt volna a az összes segédmotoros, vagy az árkokban lennének.
2012. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljesen idejétmúlt értelmetlen rendelet, senki nem is tartja be. Segédmotort nem trafipaxolnak ,nincs rendszám ,nem érnének a képpel semmit, hacsak nincs megállító egység a mérő mögött ,de ez mostanában nem jellemző.
2012. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem egy 50 ccm endurom (nem enduro simson hanem enduro motor :D) van és az viszi a 80-90 et is pici alakítással de eddig én nekem semmi bajom nem volt vele én eddig max 70 et mentem egy rossz hang nem volt amúgy meg nem foglalkoznak olyannal hogy jaj most 55 el mentél a 40 helyett azt még ráfoghatod a km/ó mutatóra
2012. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Maximum 40-el mehetsz. De a rendőrök pont Sz*rnak rá. Hiába mérnek be. Rendszámod nincsen tehát utólag semmit nem tehetnek ellened. Megállítani nem valószínű hogy megfognak (de megállíthatnak) utánad menni meg fix hogy nem fognak.


Egyedül a hangjára figyelj hogy ne legyen túl hangos, mert arra viszont harapnak.

2012. febr. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Katoonene:

280-as lengéscsillapító van rajta, tuning, első teleszkóp 16 centis. Kerekek nagyok, már egy gyári f12-é se törpe. Lazán elmegy 130-al, eddig 156 km/h a rekordom, mondjuk dombról lefelé oldalszéllel. de bírta.:) Köszönöm mindenkinek!

2012. febr. 22. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!