Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik és mi a különbs...

Hogyan működik és mi a különbség a félautomata és az automata váltó között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A félautomata váltónál nem kell kuplungolni, az automata váltónál meg még váltani se.


Egy hasonló kérdésben már valaki nagyon szépen leírta a félautomata váltó működését: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__23..

2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Az félautomatában gombokkal váltogathatsz fel-le , úgy tudom.


Az automata meg totál önállóan vált.Véleményem szerint az automata váltók a jobbak.Nem is értem hogy sokan hogy használhatnak még olyan ős kövületet mint a manuális váltó és kuplung.Az automatában az a jó hogy nem kell vesződnöd a kuplunggal és a váltóval , csak berakod D-be és mész.Sokkal egyszerűbb.

2012. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
74%

őskövület :D:D ez vicces

aki tud vezetni, annak mindegy szerintem. aki nem tud, az nyilván az automatát preferálja.

2012. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

21:04

Így van...

2012. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát én ezerszer jobban szeretem a rendes manuális váltót.

Jobban lehet uralni az autót. (Pl.: Emelkedőn is röhögve tudok előzni. :P )


Jó formán észre sem veszem már a váltásokat, teljesen automatikusan csinálom. Csak meg kell szokni...

2012. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Az félautomatában gombokkal váltogathatsz fel-le , úgy tudom.


Az automata meg totál önállóan vált.Véleményem szerint az automata váltók a jobbak.Nem is értem hogy sokan hogy használhatnak még olyan ős kövületet mint a manuális váltó és kuplung.Az automatában az a jó hogy nem kell vesződnöd a kuplunggal és a váltóval , csak berakod D-be és mész.Sokkal egyszerűbb.

20:47:

Egyszerűbbnek egyszerűbb, de nem mindig jobb. Sőt. Az automata váltónál is vannak ugye fokozatok, és ehhez tartozó nyomaték görbék. Viszont egy automatánál nem Te döntöd el, hogy mikor mennyi nyomaték, és gyorsulás kell, hanem az automata. Ez pl előzéskor rossz, elkezdesz előzni valakit, az automata vált, és így lassabban tudsz gyorsulni. Egy manuálisnál viszont visszakapcsolsz egy fokozatot, és magasabb fordulatszámon, nagyobb nyomatékkal, gyorsabban tudod lehagyni az előzni kívánt kocsit. Ez sokszor jól jön.


Azonban hozhatnám fel példának a jeges/havas utakat is. Sokszor olyankor vált bele egy kanyarba, vagy egy jeges útba az automata amikor nem kéne, és ilyenkor a nyomatékváltozás miatt bizony könnyen megcsúszhat, vagy kipördülhet az egész kocsi.


Ennek ellenére én is az automatákat kedvelem, mert lusta vagyok. :) Viszont belátom, hogy miért jobb a manuális.. Városban viszont elég kikészítő tud lenni araszolni egy manuálissal, és taposni a kuplungot.

2012. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig én a hagyományos váltót használtam, de remélem könnyen meg fogom szokni és nem akarom taposni a nem létező kuplungot.
2012. febr. 18. 09:14
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer vezettem automata autót, de nekem olyan volt, mintha kivették volna a kormányt a kezemből:D Sokkal jobban tetszik, hogy az autó csinálja azt, amit én mondok neki, nem pedig nekem kell sakkoznom, hogy jaj nehogy felváltson előzés közben, mert akkor eltűnik a nyomaték:D
2012. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Hat tudni kell az automatat is hasznalni...mert elozes elott egy padlogaz es visszakapcsol es ha nem eleg nyomod tovabb meg egyet visszakapcsol...havas jeges uton meg Overdrive kikapcs az utolso fokozat nem kell...szerintem vagy ha nagyon rosz a helyzet akkor 2. Vagyis akinek nincs tapasztalata az szerezzen..
2012. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
17%
Amúgy baromság az,hogy az automatával nem lehet lehet váltani,mert ha berakod a d betűbe ott van mellette egy rés amiben felfelé van egy plusz jel lefele meg egy minunsz es ha felfele tolod a kart akkor felfele vállt,ha meg lefelé akkor le vált egy fokozatot
2015. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!