Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet gond? Ráadom gyújtást...

Mi lehet gond? Ráadom gyújtást nyitva marad egy narancssárga embléma műszerfalon. Több infó lejjebb.

Figyelt kérdés
Van egy fabia 2004 évjáratú autóm. Ráadom gyújtást nyitva marad egy narancssárga embléma műszerfalon. Http://kepfeltoltes.hu/120218/DSC00008_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg mit jelen?
2012. febr. 18. 21:38
 1/7 A kérdező kommentje:
2012. febr. 18. 21:48
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"Motordiagnosztika" lámpa.Azt jelenti,hogy valami gáz van a motorelektronikával.

A gyakorlatban a legtöbben nagy ívben leszarják,sokszor a szerelő sem tudja,miért világít.Ez egy mítikus jelecske:D

2012. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akármi lehet... Az autót el kell vinni egy hibakód kiolvasásra és akkor már tudni fogsz mindent meg a szerelő is. Nekünk pénteek volt ugyan ez és 4000Ft-ért ki lett olvasva a kód, és meg lett a hiba.


ha esetleg érdekel...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__266..

2012. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váloszokat !
2012. febr. 18. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Még ilyen marhaságot, hogy az elektronikával van baj !!!


Az ilyenek miatt vannak az autószerelős viccek...


A lámpa ( MIL, vagy Check kontroll ) azt jelenti, hogy valami baj van. Nem jelenti azt, hogy elektronika, hiszen az elektronika általában inkább csak vezérel. Lehet baj valamelyik jeladóval, vagy perifériával, esetleg vezetékkel, átkötéssel, csatlakozóval, de lehet akár program hiba is valamelyik computerben ( az Én egyik autómban 7 db is van ).

Több autóban ez figyelmeztet olyan általános hibára is, hogy pl. kevés az oljaszint a motorban. Lehet akár eltömődött részecske szűrő, nem működő katalizátor, és még rengeteg minden.

A 4000-ftot nagyon sokallom, ha utána jársz ki tudod villogtatni a saját lámpájával is a hibakódot amit azután a netről be tudsz azonosítani mi lehet a baj. Ez nagyon alap diagnosztika, pontosabbat már egy 20 ezer ft-os műszerrel is tudsz nézni. Ha jól utána nézel meg van a lehetősége, hogy a lámpát eloltsd, de ez minden autónál más trükk, és aki tudja titkolja ( ahogy Én is ) . Ha újra bejön, érdemes azt is figyelni mikor kezd világítani. Ha villog, akkor éppen fennálló hibát jelez, Most tárolt hibát mutat. ha a hiba nem jön elő egy darabig ( tipusfüggő meddig vagy mihez viszonyít ) akkor eloltja a lámpát, de a hibatárba továbbra is beteszi, hogy később kiolvasható legyen.

2012. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok... Szerintem ezért venni egy 20.000Ft-os készüléket felesleges venni mert nem éri meg. Én is gondoltam rá, de a 4000Ft-ért ha meg mondják h mi baja és esetleg meg is csinálják akkor oké, de hogy vegyek 20-ért aztán még szervizbe is vigyem szerintem ez kicsit költségesebb, és azért annyira nem egy öreg autó szerintem h havonta jöjjenek a hibák. Nekünk is azt mondták ha megint kigyullad a lámpa akkor vigyük vissza és akkor cserélni kell az alkatrészt de szerencsére eddig nincs vele baj. Valszeg nekünk a benzin volt a ludas, és vmi eltömődhetett és azért volt a jelzés.
2012. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát kinek a pap kinek a papné. Egyszer vernek át mocskosul,és többe lesz a javítás mint 20ezer. Már csak azért is jó egy ilyen kütyü,mert a szerelő szavahihetőségét is tudod ellenőrizni. Most nem a tisztességes szerelőkről és a cimborákról beszélek, de sajnos van olyan,amikor egy kontakt hiba miatt 2 napig áll az autód a műhelyben,és azt mondják hogy 40ezer,pedig lehet hogy tényleg csak egy saru lazult le,amit már lehet hogy azonnal észrevettek, de ha 5 perc alatt megoldják a hibát akkor csak 4ezret tud elkérni. Ja és ha fiatal az autó,akkor gondolom néhány évig még meg szeretnéd tartani,ezért is érdemes most venni egy ilyen cuccost,nem amikor már a bontóba készülsz visszavinni.És a hibák gyakorisága az nem életkor függő,hanem szerencsétől és rendszeres karbantartástól függ.
2012. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!