Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy az egyik henger mi a...

Nem megy az egyik henger mi a gond?

Figyelt kérdés

Pár napja kifogyott a benzin a kocsiból teljesen és azóta alapjáraton rángatózik a motor nem megy az egyik henger.


Mielőtt kifogyott volna volt benne még kb 2 liter és nagyobb fordulaton hagyott ki..


Vectra B kocsiról van szó 1.6 benzin.

Van hogy le is fullad menet közbe alapjáraton.


Azóta raktam bele 15 liter benzint mentem vele kb 100 km-t de nem javult meg.


Mi a hiba?


Amikor beindítom és megy a szivatró akkor nem hallani rajta semmi külünöset, de lehet csak a magasabb fordulat miatt nem hallom. Mikor beáll a 800 as fordulat akkor rángatózik és pöfög, a kipufogó benzinszagú.



Eltömődhetett az injektorfej az egyik hengerben a tank alján a kosztól? vagy gyújtáshiba?? hogy jöhetnék rá mi a gond? Olcsó praktikák mielőtt szerelőhöz viszem?


Injektor tisztítót megpróbáljam?


Bármi ötletnek szívesen örülök.


Ha leveszem a gyújtókábelt akkor megtudom emlyik hengernél nem változik a motor hangja az a rossz...És utána???



2012. febr. 19. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elsökörben meg kellene nézni melyik henger nem megy,kiprobálni egy gyertya cserét ha van mind a 4 hengernél szikra akkor üzemanyag ellátással van gond
2012. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha benzinszagú a kipufogó akkor anyagot kap, viszont nem égeti el. Egy egyszerű trükk arra, hogy melyik henger nem megy: egyesével húzd le a kábeleket, amelyiknél nem változik semmi és továbbra is csak 3 henger megy na az nem kap szikrát, a töbi esetén látni hallani fogod, hogy már csak kettő megy (talán le is áll) utána már keresgélhetsz, hogy a gyertya, a kábel, a pipa, vagy az elosztó a hibás, egy jótanács: inkább állítsd le és úgy húzd le a pipát majd indítsd el, járó motor esetén könnyen megcsaphat ha egy kicsit is áthúz a gyújtás,lassab mint járó motor melett levenni egyesével és visszadugni de nem kellemes érzés ahogy felvillanyoz :)
2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ma 19:06-nak

Erősségre olyan mint egy szabványos sokkoló. Szal nem olyan fájdalmas az :D

(próbáltam már igazi sokkolót is, meg gyertyapipát szerelni is járó motornál :D)

2012. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat megpróbálom
2012. febr. 19. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:
nem tankoltál véletlenül Mol kúton?
2012. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de csak ott miért?
2012. febr. 20. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:
mert a mol-on igen gyakra silány minöségü az üzemanyag/gyakran vizes/
2012. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Háát nem vagyok előrébb. A 3. henger nem megy a gyertya kormos. Ha megtisztítom és berakom akkor is ugyan ez lesz...Szikra van kipóbáltam a másik henger gyújtótekercsét gyújtókábelét is de azzal sem jó... Már összecseréltem az össze kábelt és gyújtótarfót de akárhogy nézem a motor szépen jár csak a 3. henger nem megy....


Ötlet???

2012. febr. 22. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is irány egy normális maszek szerelő. Aki megjavítja a henger problémád.


Másodszor: Szokj le a Mol üzemanyagról. Inkább próbálj meg normális kúton tankolni: Omv, Shell.

2012. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
val. annál a hengernél injektor hiba de nemártana egy kompresszio mérés
2012. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!