Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sport kipufogó. Mik a vélemény...

Sport kipufogó. Mik a vélemények róla?

Figyelt kérdés

Nekem sportkipufogó van az autómon. Nem hangos csak mély morgó hangja van az is csak magasabb fordulaton.

Ezek a kipufogók károsítják valamilyen szinten a motort? Kipufogószelepet vagy ilyesmit?

Kipufogónak nincs márkája. Karosszéria lakatos csinálta saját autójára (Skoda Octavia 1,6 2007) Késöbb került rá az én autómra.

Az autó Opel Astra C14NZ


2012. febr. 27. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

A sportkipufogó áramlási ellenállása általában kisebb, mint a gyárié. Na, mondjuk ez a sufniban készülteknél nem mindig szokott teljesülni.

Viszont vegyük a jobbik esetet, hogy tényleg kisebb az ellenállása! Ekkor a motor elkezdi kifelé préselni a keveréket munkaütem után, az meg a szokásosnál nagyobb sebességgel vágtázik kifelé, így gyönyörűen fűti a kipufogószelepet és a leömlőt, mert nem tudja a hengerben leadni a szükséges hőmennyiséget.

Vagyis ha nem állítod hozzá a keverékképzést és a gyújtást, hanem a gyári értékeken hagyod, akkor a kipufogóoldal nem fog örülni az akciónak.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy karosszérialakatos nem biztos, hogy ért a kipufogó méretezéséhez, az egészen más tudományág (cserébe viszont általában az ezzel foglalkozó mérnökök sem tudnak egy tábla lemezből UAZ-t hajtogatni). Azt pedig kötve hiszem, hogy a kipufogó ugyanúgy jó az 1.6-os Octaviára, mint az 1.4-es Astrára. Értem én, hogy négyütemű motorokról van szó, nem annyira lényeges a kipufogó, mert nem nagyon vesz részt a vezérlésben, de akkor is: ennyire nem csereszabatosak a rendszerek.

De mindegy is, hogy jó-e a motornak vagy sem. Mivel gyanítom, nincs műbizonylata, ezért közúton nem használhatod.

2012. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Hát ekkora marhaságot...Ember ez nem 2T-s (két ütemű) motor...keverék képzés...ááá..ez kész! :D


Mivel csak a hátsó dob nyitottabb kisebb a kipufogó rendszer ellenállása ,de ezáltal nem fog szétégni a kipufogó szeleped,se a leömlőd! Maximum leég róla a rárakodott kosz... Viszont,ha már sportkipufogó ,akkor olyat tegyél rá,amit 1,4-re szántak....Bár gyanítom ,hogy az a dob nem áll másból mint egy átmenő perforált cső + gyapot és díszvég. Gondolom a többi dob + katalizátor meg van még,így van fojtás még bőven a kocsi kipufogó rendszerében.....


De asszem most kimegyek és leveszem a kocsimról a nyitott rendszert...nehogy kiégjen a leömlőm meg a kipufogó szelepem....

2012. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Ja még annyit az első válaszolónak.... Sz.ted majd a komputerben simán csak átírod a gyújtás táblát? Az injektornak az üa. mennyiségét? Állítom sok embernek itt még jogosítványa sincs nem hogy autója! :)
2012. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%
Akkor megyek, veszek egy jogosítványt, mert biztos nincs olyanom. Autót nem veszek, mert ahhoz úgysem értek, csak a baj lenne belőle.
2012. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!