Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek adjam el az autóm...

Szerintetek adjam el az autóm üzembentartóival?

Figyelt kérdés
Van ennek hátránya rám nézve? A kocsi az enyém marad ugye, csak a forgalmiba lesz más név. Azt nem tudom, hogy ha pl. összetöri a kocsit, akkor azt nekem kell kivonatni a forgalomból utána, vagy az az Ő kötelessége lenne. Tehát tudna-e nekem hátrányt okozni ebből? Ő egy teljesen idegen ember számomra, ezért nem is tudom, hogy érdemes-e belemenni. Kérem olyan válaszoljon aki ért hozzá. Előre is köszönöm!
2012. márc. 6. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes így eladni. (esetleg ismerősnek)


Ha esetleg bemérik, megbüntetik parkolás közben... Ezek mind neked mennek ki.

Eladásnál is csak bonyodalom lesz belőle!

2012. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első rosszul tudja.

A birságokat az üzembentartó kapja.


Add el igy nyugodtan, de tisztázzátok le előre, irjátok le papirra hogy a forgalomból kivonást őt fogja terhelni.

2012. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csak nagyon közeli ismerősnek!!!! az más kérdés ,hogy mi az ami téged terhel , egy biztos ,hogy marad a tulajdonodban egy gépjármű!
2012. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van előnye és van hátránya is. Egy öreg autó, ami gyakorlatilag már semmit sem ér, nem fog elkelni, mert sokalni fogják azt a minimum 50-60 ezres költséget, amennyiért hivatalosan el lehet intézni az adásvételt. Ilyen szempontból előnyt jelenthet ha beleegyezel az üzembentartói szerződésbe. A másik dolog. Az autó jogilag a tiéd marad, tehát ha az üzembentartóval gondok merülnének fel, elmész a kocsiért, visszahozod, és egy szót sem szólhat... Okmányiroda meg kiállítja az új forgalmit 6ezerért, és újra minden megy a régi kerékvágásba. Hogy ez mennyire lenne korrekt, az már más kérdés. Az autóra az összes bírság, büntetés, bármi egyéb nem a te nevedre menne, hanem az aktuális üzembentartó nevére. Ha ő nem fizet, akkor őt veszik elő nem téged, illetve őt hurcolják meg, nem téged. Az autó kivonását illetően nem vagyok képbe, de ez egyszerűen tisztázható. Írtok egy szerződést erről. Nagy hátrányod nem származik belőle, de én azért a helyedbe elsősorban rendes adásvételivel próbálnám eladni. Ha az nem megy, akkor belemennék ilyenbe is. Vagy esetleg megbeszélném vele, hogy pl. 1 év után átíratja, ha nem, akkor vissza az autó... Persze mindent írásos szerződésbe foglalva, tanúk jelenlétébe... Remélem segítettem!
2012. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

NE ! Csak bajod lehet belőle a későbbiekben - előnyöd semmi.

Ennyi okostojást !

Szóval.

A személyes felelősségvállalás okán (már vagy 2 éve) minden,az autóval kapcsolatos költséget,bírságot ELSŐ KÖRBEN az üzembentartón próbálják behajtani aztán mennek a tulajhoz. Csekkek,behajtók,végrehajtó - minden ami tré.

Igenis Téged hurcolnak meg sz@ros pár tízezerért!

Ha mindkettő eredménytelen akkor az autót "büntetik" - kivonják a forgalomból.

Az üzembentartói régóta nem hatezer már hanem kb. az átírási illeték harmadával megfejelt összeg (egyenesági rokon kivételt képez) tehát már nem is "okosság".

Egy kölcsönadási két tanúval ugyanaz volna csak jóval olcsóbb és egyszerűbb - ha nincs elég gondod hát csinálj magadnak !

Add el a kocsit adásvételivel,jelents be 5 napon belül és ne bonyolítsd az életed!

Lehet piros kezezni,de akinek igaza van annak minden pulpitus előtt igaza van ...

:p))

2012. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!