Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék venni, de az...

Stella08 kérdése:

Autót szeretnék venni, de az ABS-el van egy kis probléma. Segítség?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam megnézni egy használt Rover 200 Si-t. Az autóval nincsen semmi probléma, annak ellenére, hogy 13 éves. Egy valami van, ami zavar, bár az eladó azt mondta, hogy "meg lehet szokni". Az ABS akkor is működésbe lép, amikor nem kéne és emiatt a fék egy kicsit "reszel", mintha havas úton fékeznék. Ettől függetlenül a kocsi szépen megáll.

A kérdésem az lenne, hogy ezért nekem mennyit kellene kiadnom, hogy megjavítsák és mennyire nagy probléma ez?

A válaszokat köszönöm!



2012. márc. 7. 22:58
1 2
 1/13 Napkiraly ***** válasza:
31%
vegyél ABS nélküli kocsit, ilyen öreg elektronikánál már rossz a jeladó
2012. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Direkt olyan kocsit kerestem, amiben van ABS és ez megfelelő is. De ezt nem lehet javíttatni? Mennyibe kerülne?
2012. márc. 7. 23:21
 3/13 anonim ***** válasza:

El kell vinni valami autóvillamosságis szakihoz. Ha tényleg csak a jeladó halt be, akkor bontottan 5-10 000ből megúszható. Nyilván ezt majd a szaki megmondja.


Az meg hülyeség, hogy 13 éves kocsiban szar az elektronika, nekem is 13 éves és jó benne az ABS is, az ESP is....

2012. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a jeladó/ jeladók haltak meg új alkatrészekből százezres tétel, ha tudsz szerezni használtat nyilván olcsóbb, Roverben nem vagyok otthon. Kicsi viszonyítási alap: [link]
2012. márc. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy meglehet javítani. Vagy mondd meg a tulajnak, hogy javíttassa meg és akkor megveszed a kocsit, különben nem kell.
2012. márc. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindent lehet javítani, ha máshogy nem akkor cserével. :)


Az ABS jeladója újonnan az Unix webshopjában kb 40e forintos holmi.


Ha eladó lennék én is azt mondanám hogy meg lehet szokni. Csak valaki vigye már. :)

A Rover érdekes márka: nem túl gyakori, ezért nem olcsó az alkatrész; viszont ahhoz túl gyakori hogy különleges kocsinak számítson amire érdemes költeni.


Egy ismerősömnek a 600-asáról tavaly az első-hátsó márkajelvényeket lopták le. Valószínűleg nem hülyegyerekek, hanem olyan aki ért a dologhoz, mert iszonyat drága még ez is. A két jelvény nem állt volna meg egy Deákból.


Én lebeszélnélek róla, de végül Te döntesz.

2012. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 8. 00:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Bruttó bolti ár

1.217.110,- Ft.



LLLLLLLLLOL

2012. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fasza árak vannak, néztem én is. :D De mondom, bontottból olcsóbb, a kolléga is írta hogy pár tízezer, Rovert életemben nem láttam még csak közelről sem.
2012. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer kínáltak egy 620ast, tetszett, de végül nem vettem meg :)
2012. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!