Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha gyorshajtás esetén lefotózt...

Ha gyorshajtás esetén lefotóztak a rendőrök, akkor arról küldenek valami írásos figyelmeztetést hogy hamarosan csekk várható? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Én megrögzött gyorshajtóként azt tapasztaltam, hogy semmi előjele nincs a csekk érkezésének. A gyorshajtás napjától kb 10-15 napon belül általában megérkezik a csekk. (figyelmeztetés nincs előtte)


Ha a gyorshajtás napjától több mint 2 hónap eltelik a csekk érkezéséig akkor elévült. (nem kell befizetni).


Egyébként nemrég beszereztem a megfelelő védelmet, úgyhogy különösebben nem szoktam foglalkozni a kresz-el!

PDTDI forever!!

2012. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok, kedves A140L, csak így tovább!

Egyébként valóban nincs előzetes figyelmeztetés. Jön a határozat és a csekk. Nincs értelme, hogy előzetesen figyelmeztetést küldjenek, ha ott van a határozat, úgyis be kell fizetned, ha pedig nem értesz vele egyet, akkor úgysem fizetsz, amíg el nem bírálják a jogorvoslati kérelmedet.

2012. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bízok benne azért, hogy nem mértek be és nem kapok csekket.:)
2012. márc. 8. 12:52
 4/15 anonim ***** válasza:
Remélem, A140L édesanyját majd egy megrögzött gyorshajtó gázolja halálra - és remélem, A140L nem fogja bánni.
2012. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Valóban nincs figyelmeztetés, határozat és csekk jön, max 2hét alatt meg szokott érkezni.


Amúgy a gyorshajtás is relatív dolog, városban, nappal sűrű forgalomban betartom a dolgokat, de például BP-n sokszor lehetetlen, vagy ha éjjel 2kor jövök haza akkor nyomom neki én is, nem tötymörgök kilencvennel mikor az útviszonyok megengedik a 150-170et, és nulla a forgalom, nem veszélyeztetek vele senkit.

Szóval nem kell egyből kiakadni. :)

2012. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, csak amikor nulla a forgalom és tolod 150-170-nel, és marhára nem számítasz arra, hogy bárki is eléd kerül, akkor mit csinálsz, ha mégis? Ha józsibácsi épp akkor sétál hazafelé a kocsmából? Ha a lányod épp akkor jön haza a buliból? Ha kiszalad eléd egy kutya? 150-nél mit tudsz csinálni? Már azon kívül, hogy megölöd józsibácsit, a saját lányodat, vagy a kutyát... Esetleg félrerántod a kormányt, és magadat ölöd meg. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha nem csak te csapatsz 150-nel, hanem más is, akkor elég a legapróbb figyelmetlenség és mentek a föld alá. Mondjuk az az igazság, hogy aki ennyire felelőtlen és közveszélyes az a társadalomnak nem fog különösebben hiányozni, csak hát úgy is meg lehetne halni, hogy másokat közben nem veszélyeztettek.
2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze tudom, te jobban vezetsz mint Schumacher, jobbak a refelxeid, mint egy számítógépnek, és élesebb a látásod, mint a sasé. És veled ilyesmi még sosem fordult elő, tehát nyilván nem is fog.


Írd bele a végrendeletedbe, hogy ezt véssék majd a sírkövedre.

2012. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nos, két falu közötti útszakaszról van szó, magyar viszonyokhoz képest jó minőségű út, beláthatatlan kanyar nélkül.


Ha jön szembe vagy mögöttem valaki azt kilométerekről ki lehet szúrni és lassítani, alapesetben a felezővonalon megyek, tehát ha Józsibácsi vagy a lányod az út szélén megy nem fogom elütni, de ha egy kivilágítatlan lovaskocsi van ott még abba sem fogok belemenni.


De nem megy, mert nulla a forgalom, 15éve ismerem az útszakaszt.

Kutya sincs, csak őz vagy vaddisznó, de pont ezért van fent vadsíp a gépen.


Városban vagy ott ahol van gyalogosforgalom még éjjel sem megyek 50nél többel,sőt , inkább lassabban, léptek már ki elém részegen a semmiből, és hiába voltam szabályos majdnem meglett a gyerek, csak szerencsére a kevésbé részeg haverja elrántotta.


Pont ennyire vagyok felelőtlen és közveszélyes.

Nem tudom milyen veszteség ért, hogy ennyire támadó hangnemben írsz, igazából nem is érdekel, természetesen Te soha, semmilyen szabályt nem szegtél meg mintaállampolgár úr, és jogodban áll, sőt, kötelességed engem elítélni minden egyes dologért, amiben más a nézőpontunk, mindezt a tények ismerete nélkül.

2012. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

'Gratulálok, kedves A140L, csak így tovább! '


Köszönöm, megteszek mindent!! :D

Te jó kis nyárspolgár...

2012. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mr.flash: a baleseteket szenvedők közül mind ezt gondolja, mind ezzel áltatja magát. És tényleg, sokáig nem is történik semmi. Mit gondolsz, amikor valaki mégis a mezőn, a fán köt ki, vagy épp a szembejövp kamion hűtőrácsán, az mind meg akart halni? Szerintem nem. Szerintem csak valami nem úgy történt, ahogy várták. Engem nem az zavar, hogy hogy teszed kockára a saját életed. Engem az zavar, hogy félek, egyszer pont én leszek az, aki nem tud kitérni, mikor országúton 170-nel az én sávomban vágod le a kanyart, mert elszámoltad.
2012. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!