Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Téves gyorshajtás csekk?

Téves gyorshajtás csekk?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? Ma kaptam egy levelet a rendőrségtől hogy 2011.06.10 én a 8as főúton a motorommal 50km/h helyett 81el mentem. Na de hogyan lehet ez, mikor 3hónapja itthon áll a motorom? :) Megnéztem a képet, és látom, hogy azon a motoron mit lefényképeztek 930 a rendszám, enyémen meg 830.. Mit lehet ilyenkor tenni? Teljesen más a képen látható motor is, mint az enyém.. 8as főúton meg életemben nem jártam.. Segítsetek, nagyon ideges vagyok :S :S
2011. jún. 20. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj,ha tényleg így van,akkor simán visszavonja a rendőrség.Bemennék és emberi hangon elmesélném nekik a szitut,talán még elnézést is kérnek tőled.
2011. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizony, kultúráltan meg kell velük beszélni.

A motor forgalmiját meg az irataidat vidd magaddal a helyi rendőrkapitányságra. Ott a kapunál megkérdezik mi járatban vagy, elmeséled, beengednek, lejön egy irodista, neki megint elmeséled a gondodat, aztán kitalálja mi lesz.

Ha tényleg egyértelműen látszik, akkor semmi értelme aggódni.

Én pl. parkolási csekket kaptam Bp.-ről tévesen.

2011. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem a helyi rendőrség nem fog foglalkozni veled.

a levélen van egy cím és határidő, hogy meddig lehet megkifogásolni a büntetést és hová kell küldeni. Lemásolod a forgalmit írsz egy kísérőlevelet és elküldöd a megadott címre.

2011. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj. A rendszámokat gép ismeri fel, valszeg rosszul ismerte fel, vagy akié az igazi motor, szándékosan leragasztott egy kis részt, hogy a felismerő tévedjen, és "9-nek látta a 8at". Nincs miért idegeskedned szerintem.
2011. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Megoldódott a probléma. Ma délelőtt voltam Szombathelyen és elintéztem mindent. Lefényképeztem az én motorom hátulját, kinyomtattam, és a bemért motort is. Bevittem nekik, és nagyon normálisak voltak, és elnézést kértek. Mondták hogy nyugodjak meg semmi gond nincsen, 1-2napon belül küldenek egy levelet hogy nem kell semmit se befizetnem mert tévedés történt, meg ilyenek. :)
2011. jún. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!