Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto gázadásra későn...

Fiat Punto gázadásra későn reagál, majd rángatni kezd. Mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés
Adott egy 1242 cm3-es benzines, 8 szelepes, központi befecskendezésű Fiat Punto I. A probléma egy hete kezdődött és azóta egyre csak rosszabbodik. Jelenleg függetlenül attól, hogy hideg-e a motor vagy már melegebb gázadásra nem reagál kb. félig benyomva a gázpedált nem tesz semmit, majd tovább nyomva a pedált megugrik és reagál rá. Közben minimálisan elkezd rángatni és hiába nyomom a gázt csak lassul. A teljesítményvesztés és a rángatás közben, ha kiveszem sebességből, szinte bármely fokozatból és visszarakom ugyanabba a sebességbe, pillanatra minden rendben, majd ismét fordulatszámesés és rángatás következik. Most már azzal is tetőzi a dolgot, hogy piros lámpánál üresben, az alapjárat 900-1000-ről elkezd ingadozni , leesni, majd leáll. Karbantartását tekintve: ősszel lett cserélve az egyik gyújtótrafó, gyertyák, gyertyakábelek, fél éves az üzemanyagszűrő. Pár hónapja hengerfej síkolást csináltak rajta és 2 szelep be volt égve, akkor egyáltalán nem volt alapjárat (bár szerintem nem állt le akkor fele annyiszor sem, mint most). Szívósor tömítés és hengerfej tömítés szintén ősszel lett cserélve. Nem tudom van-e valami köze ahhoz, hogy a kipufogón pár hónapja apró lyuk keletkezett, az első cső végének csatlakozásánál, viszonylag közel a lamdaszondához. Kérem, aki tapasztalt már hasonlót vagy ért az autókhoz segítsen ennek a nagyon kellemetlen problémának a felkutatásában. Köszönöm!

2012. márc. 8. 15:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
gyujtásbellitást elöször, vákumcsövek rendben vannak-e, egy alapos üzemanyag rendszer takaritás elsökörben
2012. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
ha tudsz keriteni egy lambda szondát érdemes megnézni ,lehet hibás az eredeti
2012. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szerelőm szerint az apró lyuk a kipufogón zavarja össze a lambdaszondát, hiszen elég közel van hozzá, amiben már azért kételkedek, mert ez az apró lyuk már vagy fél éve megvan rajta.
2012. márc. 8. 15:48
 4/26 anonim ***** válasza:
ha nincs lyuk akkor is tönkremehet a szonda/elöregszik/ezért lenne érdemes elöször egy másikkal megprobálni rögtön kiderül,hogy ez okozza-e a problémát
2012. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
csak kérdésként kipufogod rendben van, katalizátor nincs eltömödve, összetörve?
2012. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen fogok kipróbálok egy másik lambdaszondát. Szoktam venni jó minőségű üzemanyagrendszer tisztítókat, amelyek érezhetően jó munkát végeznek, nem tudom mennyivel hatékonyabb és tényleges komplett átmosás, bár biztos a tankban is sok már a szennyeződés
2012. márc. 8. 16:03
 7/26 A kérdező kommentje:
1-2 hónapja néztünk alá, akkor még nem volt baj a katalizátorral
2012. márc. 8. 16:04
 8/26 pagan ***** válasza:
hibakód nincs?alapjárati motor tiszta?szerintem üzemanyagrendszerrel lesz valami,a lambdaszondát könnyen ki lehet zárni,húzd le a csatiját,ha utána jó minden akkor az a hibás,én sokáig jártam úgy hogy lambda kikötve,de ki lehet iktatni örökre azt a fránya kis dögöt:)
2012. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A mostani eset kapcsán nem lett gépre rakva, az alapjárati motor a legutóbbi szervizkor is szóba került ezért próbaként cserélve is lett és megtisztítva is, szóval azzal nem hiszem, hogy gond lehetne. Az őszi nagyszerviz után is megmaradt a motornak egy csak "a nagyon kifinomult fülnek hallható" dadogása (viszont a fordulatszám már stabil volt), amire sokan azt mondták azzal már ne foglalkozzak, mert más autóknál is tapasztalható ennyi, de gondot nem okoz. Nem tudom lehet, hogy már akkor is fennált ez a probléma, csak nem jöttek rá mi az? Még másik motorvezérlőt is raktunk rá próbaként, azzal sem lett jobb.
2012. márc. 8. 17:25
 10/26 pagan ***** válasza:
mikor elment a szondám olyan érzésem volt mintha 1 henger nem menne,alapjáraton is traktor han volt,neked is ilyen?próbáld meg hogy alkapjáraton lehúzod a csatlakozóját mindenképp,és kiderül
2012. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!