Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akksi probléma?

Akksi probléma?

Figyelt kérdés
Felhoztuk tölteni az akksit és véletlenül felborult és kiömlött valami vizszerű folyadék belőle és enyhén sistereg a padlón és véletlenül bele is nyúltam. Kicsit fáj ott a kezem mint kell tennem?
2012. márc. 9. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

vágd le a kezed..

viccet félretéve, kémia órán (7. osztály) tanítják, hogy első dolgod az, hogy száraz ronggyal megtörlöd a kezed, és kezetmosol tiszta vízzel.

2012. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kezedről le kell törölni az akkusavat, majd jó alaposan le kell mosni. A padlónál is ugyanez a helyzet: valami nélkülözhető ronggyal töröld fel. A rongyot utána el is felejtheted. Ha nagyon vegyészkedni akarsz, lehet lúggal közömbösíteni.

A kiömlött anyag akkusav, vagyis hígított kénsav. Nem egészséges vele játszani. A takarítás mellett ki kell szellőztetni a helyiséget, majd bele kell nézni az akkuba, hogy melyik cellá(k)ból folyt ki a sav. Elméletileg elég csak azokat utántölteni, viszont ilyenkor az összes savat ki szokták cserélni, mert nem biztos, hogy sikerül a töltögetés után pontosan eltalálni az akkusav kellő töménységét.

2012. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az természetes ha kézmosás után is érzek egy kis maró érzést? Bár mintha enyhülne, de kicsit piros lett. A padlót feltöröltem amennyire tudtam remélem semmi baj nem lesz és a jövőben jobban vigyázok akksikkal mert eléggé be sza.rtam amikor éreztem hogy mar
2012. márc. 9. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezedet kicsit megmarta a sav. Rosszabb már nem lesz úgyhogy megnyugodhatsz(és persze el fog múlni) Padló attól függ miből van. De ha pl hypós vízzel felmosod/törlöd az talán segíthet(az lúgos).

Aksit meg vagy újrasavaztatod(csak szakemberrel) vagy desztillált vízzel(csak azzal) utánatöltöd az aksit. Így használható lesz. (ha kevés benne a lötty akkor károsodhat az aksi, szóval inkább vizezd minthogy szárazon hagyd)

2012. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!