Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt egyre több...

Miért csinálja ezt egyre több sofőr?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 sávos út (2egyik 2 másik irányba) és egy öregasszony aki két kézzel és mellkassal fogja a kormányt. Megy a belső sávban 90 megengedett helyett 60-al. Villogtatásra se dudálásra nem megy ki a külső sávba. Ez mire jó neki? Most hogy jön a jó idő egyre több ilyet tapasztalok. Ezek a sofőrök olyanok mint a sündisznók? Csak jó időben jönnek elő? Vagy aki tudja miért van ez az mondja már el nekem. Arra is kíváncsi vagyok aki szerint ez így normális.
2012. márc. 9. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Mert sokan azthiszik hogy óvatosan kell vezetni túl óvatosan és ott is nagyon kevéssel mennek ahol nem kéne és nem tudják már hogy miért is van a külső sáv. Én akkor mindig a külső sávot használom ha tudom hogy nem tudom tartani belsőben a tempót. Ez sajnos tényleg így van. 2 napja jártam egy nagyobb városban szintén 2 sávos út volt a belső sávban 70 el kellett volna mennie az illetőnek helyette csak 50 el döcögött végig és a külső sávban simán letudtam előzni 70 megengedett sebeséggel. És persze arról nem tudnak hogy a túl lassú haladás is balesetveszélyes lehet és azt is büntetik ám. És ugye sokan nincsenek is tisztában a kresszel sajnos.
2012. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták az emberek! Sajnos a belső sáv szindróma ma már az egész országban jelen van. A külső sávot képtelenek használni az emberek. Ha ne adj isten 3 sávos az út, akkor a legkülső abszolút használaton kívülre helyeződik, azon az 1-2 értelmesen kívül, akik ilyenkor végigelőzik a sort a külsőben. És nekik van igazuk!
2012. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz. Hála istennek hogy válaszoltatok így már nem vagyok magányos ebben a témában :D
2012. márc. 9. 22:42
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Azért az is érdekes, hogy megyek robogóval 65-el, és záróvonalon előznek meg, mert ő siet. Városban...
2012. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Lassú haladást büntetik? Nocsak? Nekem ez új.
2012. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm.

ma 22:45 Egy nyomon haladó járművet a záróvonal átlépése nélkül ki lehet kerülni. De mivel te városban mész 65-el így te engem otthagynál, mert én városban szigorúan betartom a sebességkorlátozást maximum 55-el megyek. A figyelmetlen gyalogosok és banyatankosok miatt.

2012. márc. 9. 22:54
 7/15 anonim válasza:
Ezen már én is sokat gondolkodtam már. Azért csak jó időben jönnek elő, mert télen csúszik az út, hó van és félnek vezetni. Egyébként meg szerintem egy csomó embernek ciki a külső sávban haladni. Pl.: Gödöllő előtt a külső sáv szinte mindig tök üres. De az M1/ M7 közös szakaszán is a külső sávban alig lézengenek. Én erre a ciki érzésre gondolok. Vagy lehet, hogy meg van róla győződve, hogy ő jó helyen van. Minek menjen ki? Vagy ismerkedni akar?
2012. márc. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

bar en kulfoldon elek, a lassu vezetest itt is buntetik, viszont SZERENCSERE itt jobbrol is szabalyos elozni :)))

Es itt sem huzodnak le a nyanyak/papak a belsobol meg akkor sem, ha villogsz rajuk :(

2012. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy sokan azért mennek inkább a belsősávban, mert az biztonságosabb. Gondoljunk bele, hogy a külsőben, mondjuk városban haladva véletlen valaki eléd lép, eléd fordul, bármi, illetőleg a rossz út, mert a teherautók, kamionok, buszok mind ott mennek. Vidéken pedig szintén úgy gondolom, hogy az út állapota, a széle kissé lejt, félnek, hogy lecsúsznak, illetve, ha szarvas fut át az úton, a belső sávba értelemszerűen később ér, nem pedig egyből a pofádba, mikor mész a külső sávban. Én is mindig a belső sávban közlekedek. Bár én rám aztán nincs panasz sebesség szempontjából, de ez ugye csak én vagyok.
2012. márc. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1 magyarázat van , balkán idioták vagyunk, nyugaton rendőr meg látt beslő sávban le fogod a forgalmat hidd el fájni fog a birság.

130 as autopályán ez ugy van lassusáv 70- 90 . középen 100 .120 kmh

fent 120 - 130 után ,felet buntetnek kivétel olasz 3 sávos autopályán -és németeknél.,ez érvényes városban is kulföldön ismerik a jobbra tartást amit magyar ugy nevet cikázom a kocsik közt.

autopályán alkalmazák ugy mond nem a te helyed vagy huzzál el vilogtatást ,mivel akadályozod a másikat a haladásban !

sajna még sokat kell fejlödnunk !

2012. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!