Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt egyre több...

Miért csinálja ezt egyre több sofőr?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 sávos út (2egyik 2 másik irányba) és egy öregasszony aki két kézzel és mellkassal fogja a kormányt. Megy a belső sávban 90 megengedett helyett 60-al. Villogtatásra se dudálásra nem megy ki a külső sávba. Ez mire jó neki? Most hogy jön a jó idő egyre több ilyet tapasztalok. Ezek a sofőrök olyanok mint a sündisznók? Csak jó időben jönnek elő? Vagy aki tudja miért van ez az mondja már el nekem. Arra is kíváncsi vagyok aki szerint ez így normális.
2012. márc. 9. 22:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%
Mert hülyén van megoldva a büntetés és idióta pár sofőr.Ugyanúgy büntetni kellene az ilyen mértékű lassú haladást , mivel ez a forgalom akadályozása.Nem azt mondom hogy büntessenek azért mert valaki 90 helyett 84-el megy de ha 90 a megengedett és 60-al megy annak küldjék rendesen azt a sárga csekket.
2012. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
Valaki gondol a benzin spórolásra is mert mondjuk nincs annyi pénze mint annak aki 130-al közlekedik mert ő meg tudja tankolni az autóját... Én sem azért megyek lakott területen kívül 70-80-al mert jó kedvem van (különben 90-110-el mennék) hanem mert drága az az átkozott üzemanyag ...és akinek ez nem tetszik majd szépen megelőz ha meg elém jön és lefékez hogy mit képzelek magamról akkor meg utána megyek aztán kiverem belőle a jó...anyját is ! :D
2012. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

Sokaknak a sávváltás egy feldolgozhatatlan traumát jelent, és nem képesek rá. Ha egyszer valahogy rákerültek egy sávra, nincs az az isten ami kiszedné onnan őket, jöhet akár világ vége is, ott fognak maradni, de sávot nem fognak váltani. Vannak akik fel sem fogják (komolyan) hogy 60-al haladva mindenkit feltartanak. Ő megy, néz előre és "örül hogy él", az hogy esetleg átlássa mi zajlik körülötte már elképzelhetetlen...


Télen vagy nem vezetnek, vagy vezetnek, de a 30-hoz képest az ő 10-el való tötymörgésük nem tűnik fel annyira mint a 90-hez képesti 60-as tempó.


Aztán van a "birka típus", aki "mindenki ott megy, akkor én is ott megyek, mert az biztos jó lesz nekem" és ha a külsőben nincs senki, akkor azt hiszi hogy a külső az valamilyen fertőző sáv, amire ha rámerészkedik elkapja az ebolát.


Van aki a biztonság miatt halad a belsőben, már bizonyos szempontból a belső még veszélyesebb is, lsd:

http://www.youtube.com/watch?v=tPI9mC2AZb0&feature=related

2012. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az illusztráció nem igazolja az állításodat és különösebb tanulságot sem hordoz magában.
2012. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az illusztráció arra szólt volna, hogy a sokak által biztonságosabbnak vélt belső sáv sem annyira az. Közelebb van ugyanis a szembe jövőkhöz, és ha szemből valaki neked jön, akkor a belső sávban semennyi helyed sincs, míg a külső sávban nagyobb a távolság közted és a szembejövő között, tehát valamennyivel több időd van kivédeni. Illetőleg ha egymás mellett haladtok két sávban, te a szélén, akkor esélyes hogy a szemből áttévedő először a belsőben haladót fogja telibeverni, te esetleg már csak egy áttételes ütést fogsz kapni jóval kisebb erővel. Már amennyire beszélhetünk kis erőről 200km/h-nál...
2012. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!