Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson első lámpám nem világít...

Simson első lámpám nem világít. Miért nem?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a történet, hogy a Simson motoromon a hátsó világítás működik, de az első nem. A kábelek egyben vannak, az izzó is új és működik is, de valamiért elszállt az első lámpám. Tud valaki ebben segíteni? Valakinek van valamilyen ötlete?
2012. márc. 13. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Műszerrel/próbalámpával megmérted, hogy oda jut-e a feszültség?


Lehet kapcsoló hiba, testhiba, érintkezési hiba is okozhatja, még akkor is ha úgy látod hogy minden rendben!


Nem írtad ugyan, hogy akkus, vagy nem, de az akkumulátoros kiviteleknél (B), a helyzetjelző az akksiról megy, az első lámpa pedig a világító tekercsről. Ebben az esetben lehet a világítótekercs hibája is!

Mindenképpen méregetni kell!

2012. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Leszedtem az ülést, a tankot és megnéztem a kábeleket. Ott volt a hiba. Már csak azt szeretném megtudni, hogy reflektort hogy tudnék beépíteni. A motor nem akkus, világítás is csak akkor van, ha jár a motor. Reflektorhoz van valami ötleted?

2012. márc. 14. 01:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy másik válaszoló vagyok, egész pontosan milyen reflektorra gondolsz?
2012. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Olyan reflektorra, ami az autókon is van. Az én motoromon csak sima világítás van, az is csak akkor ha jár a motor. A kapcsolónak is csak 2 állása van: egy be és ki kapcsolás. Sehol nem találok olyat, ahol emberi nyelven lenne leírva (csak mászaki nyelven :) hogy, hogy kellene bekötni :) Szeretném ezeket magam csinálni, de sajnos nem értek hozzá.

2012. márc. 16. 00:31
 5/5 anonim válasza:
a kapcsoló ami a kormányon van az azt szolgálná hogy tudd váltani a fényt tompítottra és reflektorra. Nah és ha azt szétszeded meglátod hogy melyik vezetéken megy bele az áram és hogy melyik kettőn jön áram. ha valamit akarsz írj és válaszolok :) :D
2012. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!