Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minyen autót vennétek, ha...

Haaat kérdése:

Minyen autót vennétek, ha csak 12 év alatt és 1 300 000 Ft alatt lehet választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg időt eltöltöttem autók keresgélével és az alábbi dolgokat kell figyelembevenni:


- 190 cm vagyok, el kéne férnem.

- 4 személyt nme fogok feltétlen szállítani

- Dimbe dombos vidéken lakok, de Pesten, legyen benne motor.

- Hosszabb távú utakra is jó kell legyen (napi 500km)

- Legyen hozzá alkatrész és, ha lehet, ne borsos áron.

- Benzines kéne, hogy gázra át lehessen alakítani, benzinből ne egyen 8 liternél többet.


Ezek között vacilálok:

- Szuzuki Swift 1.6

- Szuzuki Ignis Sport 1.6

- Skoda Octavia (valami értelmes motoros)

- Honda Jazz


Kb ennyi, melyiket választanátok a fenti szempontok szerint, és miért?



2012. márc. 14. 17:35
1 2 3 4
 1/37 pagan ***** válasza:
octavia szerintem:mert ennek van valami formája,a többi teáskanna
2012. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Minyent?


Octaviára, esetleg Jazzre szavazok.

2012. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Én is az Octaviára szavazok. Szerintem megfelel a kritériumaidnak és nagyon szép autó. Mi is olyat vennénk, ha lenne kicsit több pénzünk.:)
2012. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Csak pl a nepitelet.hu-n nem nagyon írnak jókat az Octáviákról. :( Meghogy drága hozzá az alkatrész.
2012. márc. 14. 17:52
 5/37 anonim ***** válasza:
Ignis kb a gatyádat lezabálja -irreálisan sokat fogyaszt , én inkább valami 4-es golfot vagy 5-ös passatot javasolnék -bár ez utóbbiból semmiképpen sem benzinest. A golf 1.6-os elvileg kijöhet 8 literböl átlagban és az alkatrészek elfogadható áruak és minden beszerezhetö akár bontóból is. Ebböl a szempontból a Skoda sem rossz választás .
2012. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Octavia! Ezek közül egyedül arra lehet rámondani, hogy kocsi!

A két szutyok Suzuki helyet miért nem nézel inkább szét a normális kocsik között?

Pl

VW Golf, Bora, Passat

Audi A3, A4

Opel Astra

Seat, Ford néhány modellje

esetleg Toyota

2012. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

A VW konszern alkatrészei elég drágák, nem?

De ha nem, akkor milyet érdemes?

Szuzukiból csak azért ezeket választottam mert mennek mint a barom és alig esznek...jó, persze azért mert anyag sincs bennük sok, de modern értelemben nem nevezhetőek autónak.


Opel? Munkatársam nagyon mindogatja, hogy jóaz...tényleg jók? A családban még nem volt.

2012. márc. 14. 18:52
 8/37 pagan ***** válasza:
20 éves opelem van,én opel fan vagyok,és azt mondom jóóó:D,vannak típushibák,de ezt minden márkára rá lehet húzni,egyedül f astra nem kéne mert az szerintem rusnya,vectra b,calibra,tigra,astra bertone,ezek a tutik szerintem:)
2012. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Opel opel opel....hát nme tudom megnézek róluk pár tesztet, és véleményt. Nem rosszak, azt tudom, csak a legtöbb külsőre olyan egyforma. Munkatárs azt mondta, hogy hát igen, nem villantós autó. :)
2012. márc. 14. 19:39
 10/37 A kérdező kommentje:

A VW Golf 4-es talán reális választás lehet... 800 000Ft magassága a 9-10 éves. 10 évnél idősebbre nem ad a bank hitelt...ezért volt kikőtés a 10 év,


Szóval most ami talán reális:


Golf4

Honda Jazz

Skoda Octavia, valami értelmes motorral.


Nagyon sokfále autóból lehet válogatni, és ugye évekig fogom fizetni, ha szart választok, nagyot bukok.


Toyota és egyéb japán autók is számításba jöhetnek persze, mert jó szinte minden japán autó.


Csak ugye mindíg érdemes számolgatni az 1 kilóméterre jutó teljes üzemeltetési költséget is.


Már csak azértis mert nem keresek 100 ezreket.

2012. márc. 14. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!