Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor nyílt meg az első...

Mikor nyílt meg az első autószalon?

Figyelt kérdés

2012. márc. 18. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol????????

Nepálban,1912-ben

2012. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor két választ szeretnék, ha valaki tudja: az egész világon mikor, és Magyarországon mikor.


Egyébként Nepál az nem lehet mert a Ford Motor Company már 1093-ban is működött. Csak azt nem tudom h előtte létezett e már valamilyen autószalon?

2012. márc. 18. 16:22
 3/5 A kérdező kommentje:
*1903-ban, bocsi elírtam. :)
2012. márc. 18. 16:22
 4/5 anonim válasza:

Tangyanyika, 1902.dec.13-án nyílt meg,

Hans Bloomfontain den Coortmann, búr-polgár (búr-háború leszerelt közkatonája) nyitotta, mert túl sok gazdátlan autó volt az utcán a harcok befejeztével, így egy helyre gyűjtötte őket, és saját szakállára eladta mindet.

magyarországon 1904. jan. 14.-én nyílt meg az első autószalon Budapesten persze (...) A már említett holland úr öccse, nyaralni érkezett országunkba, de úgy megtetszett neki, hogy itt ragadt, bátyjától kért kölcsön néhány autót, melyek hajóval meg is érkeztek, később Pesten adta el mindet. Az ország első tulajdonosa gr. Belsőloviczky Kázmér volt (1884-1915) aki első (és utolsó) autójában lelte halálát. (Vezetés közben evett és félrenyelt,megfulladt,majd belerohant a Dunába, azóta is keresik) egyes feltételezések szerint azóta a Duna-deltában ijesztgeti a pontyokat a folyó mélyén.

2012. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. ápr. 2. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!