Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik a Diesel...

Miért melegszik a Diesel motor lassabban, mint a benzin üzemű?

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mert magasabb a hatásfoka, ergo kevesebb a hulladékhő
2012. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.

Még annyi, hogy alacsonyabb fordulatszámon üzemel.

2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok benne biztos, hogy alacsonyabb a fordulatszáma. Főleg, hogy általában mindenki 1500-3000 között vált el. De a diesel mégis lassabban melegszik.


Szerinem Te arra gondoltál, hogy alacsonyabb fordulaton már maximális nyomatékkal is képes dolgozni a diesel autó.

2012. márc. 21. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen más a hatékonysága és a veszteséghője mint egy benzinesnek. Ezenfelül alacsonyabb fordulatszámon üzemel!
2012. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát azt aki egy hideg dieselnél 3000-ig pörget tutira nyakon verném!

Mivel itt bemelegedésről beszélünk, hideg az diesel motorja, amivel elméletileg az üzemi hőfok eléréséig finoman, alacsony fordulaton váltva tanácsos járni. Én pl. SOHA nem pörgetem a Diesel autómat hidegen 1800-nál tovább, de lehetőleg még hamarabb elváltom, és lassan haladok, ami sokszor kínos, mert egy elég drága és gyors autóról van szó, így gyakran még Daewo Matizzal is megelőznek, de amikor bemelegedett lehet taposni neki, no akkor szoktam normál használatnál(ami ritkán van :D) 2500-2800ig pörgetni maximum, ha viszont tekerem neki akkor 4500-is lenyújtom,no ez is ritkán van:D


És persze ahogy az első mondja!Ezért tanácsolják, hogy rövid távra benzinest,hosszúra meg a dieselt vegye a nép,mert nem kopik annyira hosszú távon,mintha hidegen le van állítgatva az autó.

2012. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!