Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy büntetik meg, ha nem...

Hogy büntetik meg, ha nem tudják beazonosítani?

Figyelt kérdés

5. § (5) bekezdés: A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos.


Aki a fenti szabályt közterületen megszegi (pl. utcán parkolva leszereli a rendszámát), azt hogy érik utol, hogy indítanak eljárást egy rendszám hiányában azonosíthatatlan gépjármű után? (Mert ugye ez büntetőeljárást von maga után.)


Igazából érintetlen vagyok a témában, még gépjárművem sincs, de elméletben elgondolkodtam, és nem tudom a választ, kíváncsi vagyok, ilyen esetekben milyen eszközök állnak a rendőrök rendelkezésére.


2012. márc. 22. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Látnak egy jármüvet rendszám nélkül, megállitják - és már meg is van oldva a dolog. Máshogy nehéz, hacsak valaki nem jeleneti fel az illetöt, aki rendszám nélkül használ jármüvet.
2012. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen a menet közbeni elkapás egyértelmű nekem is. De én a parkolás közben gondoltam. Amikor a kocsi áll, beazonosíthatatlan, és nem ül benne senki, és csak áll. Mi van, ha valaki rendszám nélkül parkol szerinted?


Arra gondoltam, hogy talán a rendőrök elszállíttatják onnan, én ezt látom megoldásnak egyedül. :)

2012. márc. 22. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
kocsi áll,kinyitják a motorháztetőt,megnézik amotor- alvázszámot élsmár tudják is ki az.
2012. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszám nélkül parkol közterületen, bizonyos idő után elszállíthatják.
2012. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Joguk van felnyitni a motorháztetőt? Ez tök jó! :) Csak kérdés, meg is teszik-e...
2012. márc. 22. 12:40
 6/7 WhiteLabel ***** válasza:

hogy nyitnák már fel?-.-

30napig állhat rendszám nélkül, utána elszállítják.

2012. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az újabb rendszámmal rendelkező járművek szélvédőjén kell lennie regisztrációs matricának is, ha a rendszámot le is veszik abból beazonosítható!

[link]

Amíg nem volt én is levettem a rendszámot a fizető övezetben...

:D

2012. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!