Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A lassan haladást miért nem...

A lassan haladást miért nem büntetik? Hisz a forgalom akadályozása.

Figyelt kérdés
Olyanra célzok amikor 90 helyett 60-al lopakodik és ezzel akadályozza a forgalmat.Emellett fénykürtre , hangjelzésre sem képes változtatni a tempóján.Akkor zavaró főleg hogyha egy 4 sávos pályán a külsőben halad.A rendőrök ilyenkor hol vannak?Miért nem küldik ezeknek a rendbontóknak a sárga csekket?Ugyanúgy büntetni kellene őket mint a gyorshajtókat.Nyugaton büntetik is , itt miért nem?

2012. márc. 10. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

talán azért nem okosjani, mert mindenkinek joga van lassan haladni, pláne ha az a egyéni képességeihez mérten indokolt sebesség, ahhoz hogy biztonságosan közlekedjen, 60-tól felmehet a pályára, neked meg vakegér az a dolgod hogy észrevegyed az ilyet, és ha nem tetszik megelőzd. Semmiféle rendbontásról nincs itt szó.

És az a sok baromságod közül az egyik, hogy ilyet büntetnek külföldön. Ha műszaki alkalmatlanság miatt csigázik, azt büntetik.

2012. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy azért is büntessenek hogyha 90 helyett 82-vel mész de ha 90 helyet 60 km/h a sebessége akkor megérdemli a büntetést.A műszaki hiba az persze más.
2012. márc. 10. 15:49
 3/16 anonim válasza:
40%
Azért van autópályán 4 sáv hogyha 1et valami elfoglal akkor a maradék 3on lehessen menni. Ha te 90el akarsz száguldozni akkor menj be a belsőbe és villogj le mindenkit, aki meg 60nal megy mert mondjuk nincs alatta 100lóerő, az meg megy a külsőbe.
2012. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A 90 az hol száguldozás?Az a maximális megengedett sebesség , ha az útviszonyok és a helyzet engedi akkor ahhoz közeli sebességgel kell haladni.Ha valami idióta városnézést akar és e tartani az autóból és ezért akadályozza a forgalmat aminek köszönhetően mögötte mindenki sávváltásra kényszerül akkor azt igenis büntessék meg.
2012. márc. 10. 15:58
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
vannak utak amerre én járok, de gyanus másfelé is, ahol a hatvanas tempó a megfelelő annyira xar az út. Tudod hamár megvettem a kocsim akkor kímélem is, nem zúzom le a silány utakon. Ahol jó ott haladok, de sokan túrják neki a rossz út ellenére. Más. Lehet aki 60 al cammog olyan dolgot szállít ami ezt megköveteli. Volt rá példa, hogy olyan virágokat hoztam én is, ami miatt a kereszteződésekben bénának néztek, de ha úgy kanyarodik akkor tönkremehetett volna a virág. Ha eldől eltörik. Sok oka lehet mindennek.
2012. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Majdnem ilyen kérdést tettem fel én is tegnap este. De úgy látszik itt csak 3-4 ember vezet rutinosan és rendes tempóban. Én sem értem az ilyenek miért nem mennek kia külső sávba. Na de mindegy én az ilyeneket levillogtatom, ha akkor sem megy akkor egy kis hangkűrt, ha arra sem akkor megelőzöm SZABÁLYTALANUL a külső sávban és visszamegyek elé és villogtatom neki a féklámpát(csak a féklámpát a fék ilyenkor még nem fog) Általában észheztérnek és megpróbálnak megelőzni,de nem szoktam engedni. Persze ilyet szigorúan csak akkor csinálok, ha nincs mögötte senki és mást nem akadályozok csak őt.
2012. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
"Nyugaton büntetik is , itt miért nem?" Csakhogy ott kicsit más a vezetési morál, ilyenek mint te már rég jogsi mentesen gyalogolnak...
2012. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha ő azt érzi biztonságosnak akkor mennyen csak úgy. Ha téged zavar akkor előzd ki.

És azokat utálom akik döcögnek 60-al és amint észreveszik hogy valaki előzne beletaposnak a gázba...

Na az ilyenektől kéne kapásból elvenni a jogsit!


Nemrégiben volt hogy lakott területen kívül vezetek éppen, utat jól ismerem, 90-el lehetne menni. Hát én 50-el döcögök szépen, puccos Ford szépen beelőz aztán meg satufék amikor belemegy egy jó nagy kátyúba XD Aztán persze onnantól ő is 50-el döcögött előttem :D

2012. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
"Akkor zavaró főleg hogyha egy 4 sávos pályán a külsőben halad" - mégis hol a tökben haladjon, ha már lassan halad? A belsőben?! Egyébként ha zavar, előzd meg. Szabályosan, mert ő is az. Nem tudhatod, miért lassú. Talán tudja, hogy rossza az út. Talán fáradt mert hat órája úton van. Talán porcelán étkészletet szállít. Talán valami meghibásodásra utaló jelet érez az autón. Sorolham még? Ki a f@szom vagy, hogy ítéljezz mások felett?
2012. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
nem megyek 90 helyet hatvannal inkább 110 el de mind1 de az ilyen dudálgatós fénykürtölős kOcsögökkel van bajom, és mi van ha műszaki probléma miatt nem száguldozik múltkor pl amikor beszart a termosztátom én se mentem többel mint 60 70.
2012. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!