Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ - A kanyarodás előtt...

Cvitamin kérdése:

KRESZ - A kanyarodás előtt hány méterrel kell indexelni?

Figyelt kérdés
A kanyarodás előtt hány méterrel kell indexelni? Városban, 50km/h korlátozásnál.

2012. márc. 24. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nincsen a kreszben leszabályozva, de nem is lehet. Mindíg úgy kell irányjelzést adni, hogy a forgalomban részt vevő többi gépjármű vezetők számára egyértelmü legyen, hogy mi a szándékod. Pl. nem szabad sokkal korábban kirakni, mert azt hihetik, hogy megállást fogsz végrehajtani. Túl későn sem szabad, mert a mögöttes forgalmat hirtelen fékezésre kényszerítheted. Az nagyon fontos, hogy előbb irányjelző, aztán fék.
2012. márc. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha Audival, BMW-vel vagy Mercivel jársz akkor kise köll rakni. Minek? Szójjonak be! Oszt akko' miva'? Prolik...

Ha pedig egyéb márkával akkor úgy kell csinálni ahogy az előttem szóló írta.

2012. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
5 másodperc
2012. márc. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 1:10! Ez biztos?
2012. márc. 24. 01:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nincs leírva sehova, de így tanítják.
2012. márc. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a manover megkezdese elott kello idovel, annak befejezteeig. igy van a kreszben.
2012. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kresz nem ad métert de ,lényeg időben figyelmeztesd a töbit szándékodrol,ezt jellzed irányzelzésel, és gépjármű mozgázásval.
2012. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még úgy tanították, hogy mielőtt belekezdessz a manőverbe, legalább hármat villanjon (5-6 mp).
2012. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ucsó neked jó szar kocsid van, ha 5 mp alatt 3-at villog...
2012. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Én azt mondom hogy inkább előbb mint később.

Egyetlen kivétel ha mondjuk két kereszteződés van egymás után közvetlenül, mert akkor tévesztő lehet, azt hihetik hogy az elsőn akarsz lefordulni, miközben valójában a másodikon. Ilyenkor azt szoktam hogy kiteszem jobbra (ha jobbra fordulok) villgtatok kettőt, aztán visszaveszem. Amikor az első sarokban vagyok, akkor megint kiteszem jobbra. Aki kicist is értelmes, az ebből már leveszi, hogy a másodiknál akarok jobbra fordulni.


Mindenesetre ne azt csináld ami mostanában szokás, hogy satufék, majd index. Először index, aztán fék. Ha pedig jobbra parkoló autósor van, és parkolóhelyet keresel, akkor is jobbra folyamatos indexelés mellett tessék haladni előre szépen csigatempóban, mert így mindenki látja hogy azért mész lassan mert parkolni szeretnél, nem pedig azért mert balfék vagy... Megőrülök azoktól akik 5-el mennek de nem lehet tudni mi a szándékuk...


Nincs ilyen hogy hány méter, amikor jónak érzed. De én inkább korábban szoktam, mert akkor mindenki számár egyértelmű lesz, hogy mit is akarok. Pl. ha besorolás van, 3 sávos út, a jobb széle megy egyenesen is, meg jobbra is, és tudom hogy lefordulok, már sorolásnál is kint hagyom, hogy aki esetleg egyenesen akarna menni, az ne szívja meg hogy beragad mögém.

2012. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!