Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érjem el hogy motorozha...

Hogyan érjem el hogy motorozhassak?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon ellenzik,hogy motorozzak bár tűzön vizen mindent megpróbáltam.Azt dobják be,hogy veszélyes meg hogy milyen sok a baleset na meg jön az a mondta ,hogy ''én nem irom alá a halálos itéleted''.én nagyon szeretnék és vigyáznék. már-már a sirás is elővesz de hát kár a közért...szerintem kicsit tulzás ez a féltés.a baráti köröm is motorzik..van valami megoldás?A1 es jogsira gondoltam..

16/F


2012. márc. 24. 17:21
 1/9 anonim válasza:

Van.

Megvárod, hogy betöltsd a 18-at, megkeresed magadnak a rávalót, és hajrá.

2012. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megoldás hogy vársz 18 éves korodig...

Addig meg gyújtsd a pénzt.

Elég rossz dolog ez. Mert ha motorozni akarsz akkor úgyis fogsz. Kérdés hogy mikor, és ha 16 évesen kezded valami kisebb motorral akkor azzal már megszerzed a gyakorlatot.


Egyébként B-s jogsid tervbe van? Mert ha nincs akkor arra próbáld rábeszélni a szüleidet hogy 17 évesen mehess vezetni. Aztán még 1 év aztán megcsinálhatod a B125-öt.

2012. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Addig nem birok várni..ha valahonnan előteremteném az pénz ..nyári munka stb...vannak kiskapuk amin át lehet bújni csak pénz legyen...de mégiscsak egyszerübb lenne ha a szülői közbenjátszással...csak nem tudom mire ez a féltés...anyagilag jól állunk tehát ez sem akadály
2012. márc. 24. 17:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja kérdeztem a kicsit..és arra is azt mondják hogy pont ugyan olyan veszélyes...B is tervbe van ..de azért 2 év nem megy el hamar
2012. márc. 24. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ellenezték. Apámat rá tudtam venni hogy vegyünk egy simsont mikor 17 éves voltam.

Elég rossz vétel volt, 2 év szenvedés után eladtam.

Utána már nem engedték hogy még egyszer motort vegyek de addigra már elmúltam 18 éves és volt spórolt pénzem.

Most egy 50-es robogóm van.

Azt tudom tanácsolni hogy várj 18 éves korodig és önerőből vásárolj egyet. Addig próbálkozz egy 50-essel.


A 125-ös 4 ütemű nem sokkal veszélyesebb mint egy 50-es 2 ütemű.

Kicsit gyorsabb és még kevesebbet is fogyaszt.

2012. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sőt, a 125ös 4ütemű nem hogy "nem sokkal veszélyesebb", hanem egyenesen biztonságosabb!

Azzal már fel lehet venni a forgalom ütemét és nem tolnak le az útról.

(Tudom, igaz autós oldalról, hogy egy kis 50-es robogó általában csak tényleg feltartja a sort és mindenki kerülgeti, néha elég szűken.....)


Gyűjts pénzt, ennyit tehetsz.

2012. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó gratulálok-.- egy 50-es 2 ütemű robogó megy 80 at azzal nem hiszem hogy városban fenn tartja valaki a forgalmat...
2012. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy 50-es hivatalosan a szabályok szerint nem mehet annyival, de ha ettől el is tekintünk, akkor sem épp a forgalomba valók azok...
2012. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
miért egy személyautó tud menni 170-250 még se mehet annyival MO-n mert a megengedett 130 autópályán akkor miről beszélünk-.- nem éppen forgalomba valók? miért te lakott területen belül többel mész mint 80???
2012. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!