Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson felújítás így jó lessz?

Simson felújítás így jó lessz?

Figyelt kérdés
fel szeretném újítani s51 es 3 sebességes simsonomat amit mindenképp cserélni fogok rajta:dugó,gyűrű,sztem kap eggy 60 as hengert is ,csapszeg,tűgörgők,fő tengely csapágy meg eggy új karbi (aki tud vmi jó karbit az lécci linket)

2012. márc. 25. 20:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
most akkor kinek van igaza mert mind a kettőtök elég meggyőző de viszont az igaz hogy 100km/h -val eredeti alkatrészekkel 2-3 hónap alatt gallyra vágom a motort nem vagyok az a húzzuk amíg megy tipus !!
2012. márc. 26. 19:27
 12/17 pucuka69 ***** válasza:
szerintem tartsd magad az eredeti elgondolásodhoz. Nyugodtan rakhatsz rá 60as hengert,+hozzávaló hengerfejet. A főtengelyt újíttasd fel,cserélj csapágyakat,szimeringeket. Ez még nem nyúzza szét a blokkot nyugi. Ja és ez így elmegy alap kipuval és karbival is,nagyobb főfúvókával. Kicsit nyomatékosabb lesz. Ha kopott,akkor még cserélj kuplung súrlódó betéteket,ha lehet,akkor fémbetétes lamellákat vegyél bele. Én így csináltam,benne van már vagy 25000 km,és még mindig megy. Kicsit már csörög,de 5-10ezret még biztos kibír. Halgass a saját józaneszedre, a többiek meg elvannak egymással. Biztos megtalálnak engem is,de ez engem csöppet sem izgat. Úgyhogy ha rám hallgatsz,akkor azt csinálsz amit akarsz! ;)) Sok sikert a felújításhoz!
2012. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 lockstock ***** válasza:

Én biztosan nem foglak megtalálni. Egy 60-as henger tényleg nem vágja gallyra a főtengőt, nekem is a gyári volt benne csak felújítva. De a mai eszemmel már nem szórakoznék vele a 60-assal sem. A simson egyszerűen nem arra való. Egy gyári álapotú simson az érték. A többi csak házi barkács, kókány. Kedves Endre! Nem fogom felvenni a Te stílusodat. Lehet egy pár évvel idősebb vagyok, lehet többet is szereltem, de én már kinőttem. Bátran heveskedhetsz a 70-es 80-as 90-es szettek, felfúrt karbik, sport főtengelyek mellett, de idővel majd kinövöd, hacsak nem ebből fogsz élni.Pár év múlva majd rájössz, hogy mi mire való. Meg lehet csinálni, amiket mindketten leírtunk, de végül úgyis egy simson marad, ami nem képvisel még annyi értéket sem, mint a kiindulási alap, maximum egy 14-15 évesnek ér többet.


Kedves kérdező!


Úgyis meg fogod csinálni, amit kigondoltál, de nyugodtan tedd is meg. Amit mindannyian leírtunk az úgy van. Én még annyit tennék hozzá, hogy a simsont szeretők inkább megfordulnak egy gyönyörű, gyári állapotu simson után, mint egy szomszédébresztő hangú simson után, ami talán megy 100-al. Egy 50-es Puch (a típusa most nem ugrik be) úgyis agyonveri bármelyik tuning simsont. :D

2012. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
már rajta is van a 60 as henger fel újított fő tengely új karburátor nagyon faszán be lett állítva a alapjárat + gyujtás szépen pöcög a kis gép :D most még járatom eggy 200km eren kereztül
2012. márc. 31. 21:30
 15/17 brennergyula válasza:
Az MZ-ben nem 6305-ös csapágy van véletlen ?
2013. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 lacyx123456 válasza:
Itt jön az, hogy ki az aki tényleg kipróbálta és tényleg tudja mit beszél meg aki csak az internetről összehalászgatta a tudást.
2015. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem 70ccm es 114 km/h a vége és gyári tirisztoros gyújtással gyári főtengellyel 1 éve volt széthúzva és még mindig nem csörög a blokk szóval lehet itt venni a draga tuning cuccokat hozzá de nem sok értelme van amugy is 70 essel is ha 50-60 as tempoval mész nem hajtod szét akkor az is sokáig birja de ha mindig pörgeted jóhogy szarrá megy. Ésszel kell csinálni és nem sajnálni rá a pénzt ha már egyszer széthúzza az ember csinálja meg normálisan.
2017. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!