Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma a kocsival?

Mi lehet a probléma a kocsival?

Figyelt kérdés

2001-es 1.8-as Ford Mondeo-ról van szó.

Ha a motor eléri az üzemi hőfokot, néha furcsa csörömpölő, talán fémes, nem annyira hangos de eléggé hallható hang jelentkezik. De csak akkor ha terhelés alatt van a motor és csak bizonyos fordulatszámnál (1500-3000 környékén), szóval ha álló helyzetben felpörgetem a motort akkor nincs ez a hang. Mi lehet a probléma? Segítsetek légyszi!



2012. márc. 27. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok probléma lehet. Én a tengelyre gyanakszom hogy lehet az csörömpöl valahol. Vagy a motor felfüggesztésnél van valami hiba.
2012. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így látatlanba a főtengely környékén keresném a hibát.

Ne sokáig halogasd az átvizsgálást mert ebből motorhiba is lehet!!


A lényeg, hogy NE márkaszervizbe vidd mert vagyonokat fognak legombolni rólad!!

2012. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a tengellyel lenne a probléma akkor álló helyzetben is csörögne:S de ez csak az én véleményem...
2012. márc. 27. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:

www.mondeo.hu


Ez a magyarországi Mondeo klub! Ha ide beírod akkor tuti megmondják, hogy mi a gond. Esetleg ajánlanak egy megbízható szakit!

2012. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Motortartó bak?
2012. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
esetleg az elögyujtás nagy ha terhelésnél csörömpöl
2012. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dozer007 ***** válasza:

Hallani kellene... de szerintem lehet simán szelepcsattogás miután felmelegedett az olaj...

Szerelő megmondja 10 másodperc hallgatózás után.

2012. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mondy válasza:
Esetleg ha benzines, katalizátoros, akkor lehet hogy csak a katalizátorod csörög, mivel ha komolyabb gondja lenne akkor folyamatosan csinálná, nem csak néha. De tényleg elviszed egy szerelőnek, beül megy vele egy keveset megmondja. :)
2012. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kicsit már megkésve de azért még hasznos lehet :D. Nekem ugyan ez volt a probléma, pontosítva üresjáratban terhelés nélkül pörgetve nem volt gond. Ha mentem vele és gyorsítottam szintén többnyire hangtalan volt, de amikor a sebességet tartottam (kb 60 fölött) akkor előjött a csattogás. Gázt adva ismét hangtalan lett (legalábbis bentről nem lehetett hallani motorzaj mellett). Nem lett utánanézve a problémának, ami idővel súlyosabb lett. Erősebb csattogás ami már váltásnál, gázelvételnél is jelentkezett. Odáig fajult a helyzet hogy iszonyat erős hangja lett, majd egyszer csak leállt a motor. Ráindítóztam és meg is szorult. Biztos hogy valami a főtengely környékén van, én csapágyra gyanakszok. Hamarosan szét lesz kapva és írok pontosabb infókat. Az biztos ha hasonló probléma lép fel (és kizárható a szelephézag miatti zaj) érdemes hamar utánanézni mi az okozó mert könnyen nagy baj lehet belőle.
2014. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na és feltárult a hiba okozója. Az egyik hajtókar csapágyazása szétment, de nem akár hogy. Teljesen elvékonyodott, úgy hogy egymásra tudtak csúszni (ez okozta a megszorulást). A főrengelyből is kimart egy darabot, amit így első ránézésre már köszörülni sem lehet. Az egész vége egy főtengely csere, egy hajtókar csere, és a komplett csapágykészlet cseréje.
2014. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!