Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhat egy autónál túlzott...

Mi okozhat egy autónál túlzott fogyasztást?

Figyelt kérdés

15 éves autóm a gyári értéknél lényegesen többet fogyaszt. Szerviz eddig nem tudott értelmeset mondani. Nektek esetleg van tippetek, hogy mit lehetne megnézetni?

Főbb adatok: BMW 728, hathengeres motor, automata váltó. Gyári érték városban 13,7 liter, országúton 8 liter lenne, a tényleges fogyasztása városban 16 -18 liter (óvatos vezetés mellett), de országúton is bőven 10 fölött van.

Olaj, szűrők rendszeresen cseréltek. Olajat eszik, de nem sokat, szelepszár-szimmering nem régen lett cserélve.



2012. márc. 28. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a ezek a nagy benzines motorok egy valami szeretnek: a benzint, de azt nagyon. Viszont a városi 16-18L tényleg nagyon sok.

A lambda szonda és a légtömegmérő meghibásodása is okozhat fogyasztásnövekedést! Ezeket érdemes kicserélned.

2012. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány köbcenti?
2012. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2793 köcbenti, sorhatos, 193 Le
2012. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Háhá! Veszel egy 728-as BMW-t és csodálkozol, hogy sokat eszik? Erre mondják, hogy "aki k.rvának meg, ne csodálkozzon, ha megb@sszák".


Nem hozza a gyári értéket...hát de gonoszak ezek a BMW-sek...

2012. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem az 525-ös is megette a városban a 13-15litert óvatos vezetés mellett. Esetleg érdemesebb szaglászni a kerekek környékén, nincs-e ferodol szag, vagy nincs-é felforrósodva valamelyik felni, tehát, hogy kicsit nem fog-e a fék, bár első keréknél az éreznéd a kormányon
2012. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mióta nálad van azóta fogyaszt ennyit, vagy csak most jött elő?


Termosztát lehet probléma.

2012. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.

Időpont ma 11:06


Ejj ezek a Suzukisok :)

2012. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
BMW-sek alatt a BMW gyári mérnökeit értettem, aki megadta ezeket a fogyasztási adatokat.
2012. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, mióta nálam van, azóta ennyit fogyaszt, csak korábban azt hittem, hogy ez normális, de ahogyan nézegtem a Népítélet és hasonló oldalakat, elég egyértelmű, hogy szinte senki másnál nem eszik ennyit. És akkor néztem meg a gyári értéket is.
2012. márc. 29. 05:55
 10/10 anonim ***** válasza:
amúgy fogyaszthatott a tél miatt is! nekem is 1 literrel többet fogyasztott a tél miatt! de az enyém jóval kisebb ccm-es
2012. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!