Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13"-os felnit kis autón...

13"-os felnit kis autón 14"-ra cserélem, ez okozhat többlet üzemanyag fogyasztást?

Figyelt kérdés
valahol olvastam,hogy a nagyobb kerék méret többlet fogyasztást eredményez.de egy méret számit valamit?
2011. dec. 13. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A felni mérete önmagában nem döntő.A szerelt kerék (felni+gumi) átmérője a lényeges.Lehet játszadozni alacsony oldalfalú gumival,ilyenkor maga az átmérő nem változik,tehát a fogyasztás sem.Bár a hazai útviszonyok mellett nem ajánlatos peres gumit használni.Egyénként igaz amit írtál,a nagyobb kerék nagyobb fogyasztással jár.
2011. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha váltóméretű gumit tesz rá, akkor az az átmérője nem változik és elvileg a fogyasztás sem. Szerintem a fogyasztás szempontjából inkább a gumi szélessége lényegesebb nem ?
2011. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
figyelj lehet hogy hüyleség amit gondolok de igy egy kerékfordulat alatt nagyobb utat tesz meg vagyis ugyanannyival menéshez kisebb fordulat kell igy én szerintem klevesebbet is fogyaszt de ez csak az én elméletem
2011. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen ám,de a nagyobb átmérőt nagyobb energiával kell meghajtani.Ez pedig fogyasztásnövekedést eredményez.

Egyszerű példa,tekerd a anyuci kemping bicaját,aztán nagyfater huszonnyócasát.

2011. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor nő a fogyasztás, ha nő az a felület, ami érintkezik az aszfalttal. ha nagyobb átmérőjű de keskenyebb gumit raksz fel, akkor fogyasztásba ugyan ott vagy, csak a tapadás csökkent. ha nagyobbat és ua. szélességet, akkor nő a fogyasztás. de ezt nem fogod észrevenni...
2011. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. dec. 14. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!