Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lökhárító nélkül megbüntet a...

Lökhárító nélkül megbüntet a rendőr? Holnap kellene elhozni a kocsit a fényezőtől. Viszont a két lökhárító még nem érkezett meg! Vajon lökhárítók nélkül megbüntet a rendőr? A hátsó rendszám a csomagtartón van az elsőt meg az ablakba tenném!

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
hali:) ha az ablakba rakod az is szabályellenes elvileg, úgyhogy igazából a rendőr jóindulatán múlik, de ha elmagyarázod neki a tényállást tuti megérti, meg elég kicsi az esélye hogy akkor futsz bele
2012. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


27. § (1) A járművet - a járművön e célra kialakított helyen - a jogszabályban előírt hatósági jelzést feltüntető táblával - rendszámtábla, azonosítási tábla, vagy a trolibusz esetében a járművet azonosító pályaszám - kell ellátni.


28. § (1) A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a pótkocsit úgy kell kialakítani, hogy arra a hatósági jelzés - a (2) bekezdésben foglalt rendelkezéseknek megfelelően - felszerelhető legyen.


(2) A hatósági jelzést, illetőleg annak tartószerkezetét a lassú járműre elöl, az oldalkocsi nélküli motorkerékpárra és a pótkocsira hátul, a többi gépjárműre és a mezőgazdasági vontatóra elöl és hátul, a jármű hosszirányú függőleges felezősíkjában, vagy attól balra, oldalkocsis motorkerékpárra az oldalkocsin elöl, a motorkerékpáron hátul úgy kell elhelyezni, hogy a hatósági jelzés síkja a jármű hossztengelyére merőleges és megközelítően függőleges helyzetű legyen, a járművön túl ne nyúljon, legalsó pontja az úttest szintjétől legalább 0,30 méter, legfelső pontja az úttest szintjétől legfeljebb - amennyiben a felépítmény szerkezeti kialakítása ezt lehetővé teszi - 1,50 méter magasságban és olyan helyen legyen, ahol könnyen leolvasható.



Tehát a jogszabály értelmében nem szabályos a rendszámtábla az ablakban. Ettől függetlenül, ha nem vagy bunkó a rendőrrel, valószínűleg ő sem lesz az és megérti a problémádat, nem büntet meg.

2012. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pagan ***** válasza:
szerintem bevállalhatod,de próbáld meg az elsőt is feltrógerolni a lökhárító helyére,biztos megoldható,nálam is fel lehetett rakni dróttal
2012. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem hátul eltört a rendszemtábla tartóm és a hátsó ablakba tettem ki, a hátsó ülésen lévő fejtámlák tartották. nagy coupe autóm van, tehát nem igazán volt látható, rendőr egyből meg is állított, amint meglátott. Elmondtam neki a helyzetet, voltak 3-an, de mind elsőre megértette és tovább engedtek. Mondták, hogy ezért büntetés járhat, mielőbb szerezzek be egy tartót. Első rendszámtábla nélkül pedig 1 hétig járkáltam anno, rendőrök jöttek ám velem szembe, mentek el mellettem, meg minden, nem állítottak meg. Pedig még az ablakba se volt kitéve. Összefoglalva a dolgokat, nyugodtan mehetsz vele. Akinek össze van törve a kocsija eleje, azok is mind az ablak mögé teszik. Egy ismerősöm hónapokig járkált így, miután leamortizálta a Passatját és még nem volt pénze megcsináltatni.
2012. márc. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Elhoztam és nem állítottak meg!Feldrótoztam az elejére.Egyébként akkor jöttem rá, hogy az index is a lökösben van, ráadásul úgy, hogy az oldalsó a testet is ezen keresztül kapja vagy miaszösz.A lényeg, hogy csak a hátsó ment 200/perc villogással.Kanyarodni így nem volt a legjobb...
2012. márc. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!