Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyenge egy 68LE-s motorral...

Gyenge egy 68LE-s motorral szerelt kocsi?

Figyelt kérdés

1,5 éve van jogsim, majdnem 1 éve kaptam egy 1.4-es 68LE-s Skoda Fabiát, mostanában kezdtem el előzgetni, és ahogy észreveszem, elég lassan gyorsul, mintha erőlködne a motor. Ez a lassú gyorsulás azért van, mert gyenge a motor?


Egyébként amikor már 100 felett megyek vele, akkor is eléggé lassan gyorsul. Egyébként 140-et nyomtam ki eddig vele, de elég sokáig gyorsult fel.


Nem tudom pontosan, biztos gyenge, ti majd megmondjátok. Mindenesetre első autónak, 1,5 éves jogsihoz szerintem jó ez a 68LE, tekintve azt is, hogy a faterom 43 éves korában vett 86LE-s kocsit, előtte mindig ilyen 60LE körüli kocsijai voltak.


2012. ápr. 1. 17:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Gyengének számít szerintem, de hétköznapi autózáshoz teljesen megfelel, akár első, akár sokadik autóként is. Előzés előtt meg kell gondolni, hogy mibe lehet belekezdeni, de normális hozzáállással meg lehet vele oldani mindent (ha 90 helyett valaki 80-nal megy, nem kell idegbajt kapni, várni kell egy kicsit...). Én egy 75 lóerős Polo-t vezetek évek óta, ami hasonló kategória, előtte meg egy jóval erősebb Passatom volt, a Passat-tal sem előztem többet, mint most a Polo-val.
2012. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nehéz ilyen autókkal előzni.Nekem az első autóm egy 98 lóerős Renault Megane volt.Vele azért lehetett előzni , de 140-nél már hangos volt.Most egy 170 lóerős passatom van , az előzés roppant könnyű vele és nem érezni ha 180-el mész.Olyan mintha 90-el mennél.
2012. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!


Jajj dehogy, nem megyek én mint egy állat, meggondoltan vezetek, előzni is párszor előztem, egyszer egy faluban, amikor meggyőződtem róla, hogy semmi nem jön, meg alkalmasnak láttam a helyet, első előzésnek, párszor meg ilyen nem túl forgalmas autóúton előztem ilyen kisbuszféleséget.

Egyébként nem kapok idegbajt, ha valaki 80-al megy, mert szerintem a 80 nem gyors, de nem is tökölés, az ilyenek mögé beállok inkább, minthogy eszetlen előzésbe fogjak. Viszont ha nincs előttem semmi, akkor megyek 100 körül is.

Egyébként 20,5 éves vagyok, szóval nem az a 17 körüli kategória, aki azt mondja hogy száguldás száguldozni. Az elején még 90-nel se nagyon mertem menni, nem tudom, volt bennem ilyen félelem a tapasztalatlanság miatt, lehet hogy ez a félelem hiányzik a mostani nagyon fiatalokból(17 körüliek).

2012. ápr. 1. 18:10
 4/29 A kérdező kommentje:
tényleg nehéz vele előzni, annyira kevésnek nem mondom, mert egy Suzuki meg vagy 50LE körüli, viszont tény, hogy városi autó inkább. Egyszer szívesen kipróbálnék egy 200LE körüli kocsit, így hogy mondtad utolsó.
2012. ápr. 1. 18:12
 5/29 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Én lakott területen nem szoktam előzni , csak biciklist meg olyan autót ami jóval a megengedett alatt megy, de ritka amikor városon belül vagy faluban előzök.A 180-as dolgot 2x csináltam.Főúton 120-al megyek de sok autósnak az sem elég és le akar tolni meg előzget.
2012. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Én sem szoktam, csak hogy jó hely volt, nem jött semmi, meg egy ilyen traktor ment előttem, úgy gondoltam jó alkalom első előzésnek. Egyébként lakott területen különösen figyelek, hiszen hányszor egy-egy kutya is az ember elé ugrik.

Igen ezt én is észrevettem, a 120 sem elég, de a legtöbb ilyen vagy az őrült aki felvág a kocsijával(persze vannak kivételek) vagy ilyen ukránok.

2012. ápr. 1. 18:17
 7/29 anonim ***** válasza:
gyenge, viszont neked tökéletesen megfelel úgy veszem észre, akkor meg felesleges is a nagyon erős autó
2012. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

előző vok:


anyámnak is fábiája van, de neki az újabb 1.4 16v 86LE


azt vezettem 1 évig amikor kaptam egy komolyabb kocsit, egy 145LE-s corsát, és azóta úgy érzem hogy a fábia szinte nem is megy, előzni se merek vele


aztán megyek a fater 535D-vel (286LE) és utána a corsa is csak áll, és nem merek vele előzni pár napig :D

2012. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Igen megfelel, már csak azért is, mert nem mondom h egy hűűű de nagyon nagy autó, de sokaknak nincs saját, sőt valahol családnak van ilyen.

Na meg elsőnek jó egy ilyen szerintem. :)

A fizetnivaló így is sok, a teljesítményadó 10körül van egy fél évre, a kötelezőm(+baleseti) meg 70000 egy évre.

2012. ápr. 1. 18:23
 10/29 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezeket nem előzésre találták ki, nem tudom mennyivel jobb egy 86 LE-s kocsi, mindenesetre majd megnézem, mert apámé 86-os Cordoba. De ahogy elmondtad, az sem sokkal erősebb akkor.

Ennyire érezhető amúgy a különbség a Corsa és a BMW között? :D

2012. ápr. 1. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!