Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50es robogóba 80as hengerszett...

50es robogóba 80as hengerszett vizsga + jogsi nélkül?

Figyelt kérdés
A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy mi van, ha kiderül a turpisság? Ha jól sejtem, rögtön 2 szabálysértést is elkövetek: nincs levizsgáztatva a moci, és jogsim sincs rá (B-s van). Így van? Ezeknek vajon mennyi a büntetési tétele?
2009. jún. 16. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
nem fog kiderülni a turpiság addig mig be nem hozznak egy törvényt hogy a segéd motorkerékpára is kell rendszám ugyanis a rendör nem tudja bevizsgálni igazoltatásnál hány cm3 a mocid
2009. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha le vna papírozva 50-re akkor nem szokott gond lenni. Egyik ismerősömtől is csak azt kérdezte meg, hogy miért van 180-ig skálázva a km-óra. De megélegedett azzal, h futószalagon készülnek a kis és a nagymotorok és ugyanaz a sebességmérő kerül rá.
2009. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát azért vigyázz, mert sokan teszik ezt, de hallottam már olyanról is, hogy berendelték, és bizony bemérték a hengerőűrtartalmát, ill. alvázszám alapján lekérdezték pontos típust, azaz bukta volt. Hát ha nem feltűnő, akkor talán elmegy, de szal megvan a kockázata....
2009. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
viszont beutalhat vizsgálatra. Akkor meg gyorsan le kell folytani a motort.
2009. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
és ajajajjjj, vigyázz nagyon h ne derüljön ki, mert ez nemcsak szabsértés, lehet ám kemény büntetőügy is belőle aztán meg felfüggesztett, mert ez kimeríti a Btk "egyedi azonosítójel meghamisítása" paragrafust (abban az aesetben, ha te is úgy teszel mint sokan, hogy átütik a motrnál a ccm jelzését).
2009. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hali,

egy 80-as henger még elmegy egy 50cm3-s robogónak,feltéve ha gyárilag amúgy 50-es és te vagy valaki más utólag tette bele a 80ast.Ezzel még nyugodt szívvel el lehet furikázni nem lehet belőle baj,viszont "125-ös 50-es papírokkal , netán 180-as 50-es papírokkal" már elég merész húzás, végül is meg lehet oldani ha nagyon akarod,-pl rendszámtábla tartó levágása/leszedése,50cm3-s beütés a hengerbe,alvázszámot vhogy hamisítod mert benne van hogy 125ös a moci,kipufogó csere mert alapból látni h azon már azért egy normális DOB van nem csak egy kis furulya:D, aztán még egy pár dolgot el kéne intézni, és akkor TALÁN elmehetsz vele,DE ha véletlenül elkapnak és behívnak KPM-re akkor jön aztán a gubanc,alapból 100k bünti ,jogsi nélkül vezettél,okírathamisítás,biztosítási csalás mivel 125-ösre más biztosítás kell, plusz ha azért kaptak el mert gyorsan mentél és így derült ki akkor még gyorshajtásért is kapsz egy kis csekket, szóval jobban jársz ebben az esetben ha inkább lerakod a tanfolyamot.

DE mint mondtam egy 80-as henger sehogy sem fog kiderülni,nekem 70-es van már két éve.

2009. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

még elfelejtettem hozzátenni h büntihez még hozzátartozik h elveszik egy ideig a jogsidat , hiába h "semmi köze hozzá" de a B-s jogsid is ugrani fog akkor egy ideig, és az A1-re / A-ra (motoros jogsira) néhány hónap/év eltiltást kapsz.

2009. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!