Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedőn felfele tolatni...

Emelkedőn felfele tolatni hogy kell hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Gyakorlott vezetőnek mondanám magam, bár még csak 4 éve van jogsim. Itthon mélygarázsunk van, elég meredek lejáróval. Amikor megkaptam a jogsit, a szüleim megtiltották hogy az autóval leálljak vagy kiálljak a garázsból, mert hogy keskeny a garázs, meg közben kormányozni is kell mert nem szögegyenesen kell lemenni a garázsba. Szerintem nagy butaságot csináltak azzal hogy még a próbálkozás lehetőségét is megtiltották tőlem, eleve lebutítottak ilyen szempontból. Mert már magam is elhiszem hogy nem menne, csak azért mert ők tiltják.

Egyébként anya se áll se le, se ki a garázsból, és ezért gondolták hogyha neki nem megy akkor biztos nekem se menne, és ezért megtiltották.

Múltkor mikor hazajöttem a kocsival, nem volt itthon senki, és amolyan "titokban" leálltam a garázsba, figyeltem nagyon, nem volt egyszerü, de megtudtam csinálni minden gond nélkül.

Most nagyon kéne a kocsi, de senki nincs itthon, bátyám nem veszi fel a telefont hogy mikor jön haza mert kikéne állni a kocsival. Arra gondoltam hogy megpróbálok kiállni én, de fenntartásaim vannak.

Hogy csináljam, mire figyeljek igazán? Gondolom nyomni kell a gázt mint "állat" hogy ne guruljon vissza a kocsi. Ha hirtelen megggurul és egyből behúzom a kéziféket, bajt csinálok? Segítsetek!

22L


2009. jún. 16. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem tudom mennyire meredek a garázslejárótok de én ugy csinálnám hogy nem tükörből hanem hátrafordulva mert ugy jobban érzem a kocsit közepes gázzal de azt te érzed inkább hogy mekkora gáz kell,mert ha kicsi akkor akár le is fulladhat.De az se baj mert akkor behuzod a kéziféket üresbe teszed és ujra inditod majd lassan visszagurulsz és ujra kezded csak kicsit nagyobb gázzal.Aztán nyomod a gázt figyelsz hátra,de ha szük a kijáró akkor elöre is kell pislogni néha mert ha közben fordulni kell nehogy valamit elsodorj az elejével és igy ovatosan kitolatsz.Gyakorolni kellene mikor nincsenek otthon és akkor ilyenkor nem lennél gondban.Na rajta probáld meg menni fog meglátod. Remélem segitettem.Sok sikert :-)
2009. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ne nyomd a gázt mint az állat:D szép egyenletes tempóval inkább lassan mint gyorsan közben kanyarodva és figyelve a sarkaira tolass ki. Rükiben hátrafelé is elég lesz a nyomaték, de érezni fogod ha esetleg kevés neki a gáz.
2009. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz hozzátenném hogy "Ha hirtelen megggurul és egyből behúzom a kéziféket, bajt csinálok? " nem csinálsz nagy bajt.Max lefullad a motor.Tedd üresbe és iditsd ujra majd csorogj vissza lassan és kezd újra.Kár hogy nem én tanitottalak vezetni.
2009. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Úgy kell mint egy kézifékes elindulás előre, csak hátrafele.

Tényleg nagy hülyeséget csináltak, nekem már jogsi előtt mikor hazaértünk odaadták a kocsit hogy akkor tolassak be, mert elég nagy szakaszon kell, és jó ha az ember gyakorolja az ilyesmit. Mert ha mondjuk apud ott ült volna melletted és kezeli a kéziféket meg figyel akkor nem lenne gond.

2009. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb minél hamarabb megtanulni az ilyesmit. Nekünk olyan udvarunk és garázsunk van, h nehéz be és kiállni főleg ha két kocsi van a garázsban, de meg kell ezt is tanulni. Volt mikor többen integettek mindenfelé ,h mit csináljak akkor inkább azt csináltam ,amit jónak gondoltam és nehezen bár, de sikerült. Ha pedig egyszer már sikerült sikerülni fog legközelebb is.
2009. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Már szinte minden elhangzott. Annyit hozzátennék, hogyha az autó hátsókerékmeghajtású, akkor kitolatáskor könnyedén kipöröghet a meghajtott kerék (pl. kocka Lada).
2009. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a bíztató szavakat! Már tiszta ideg vagyok de akkoris megpróbálom, csak azt vártam hogy jöjjenek válaszok! :) Nah megyek! És megírom mit sikerült alkotnom! Félek hogy meghúzom a kocsit de megpróbálok nagyon nagyon óvatos lenni és figyelni!

nah mentem majd jövök :)

2009. jún. 16. 12:46
 8/14 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok! KÉPZELJÉTEK SIKERÜLT!!!!! :D elhárítottam minden akadályt, labdát, lapátot a betonról mindenhonnan elraktam, kutyákat is hátrazártam nehogy baleset történjen, beültem, vettem egy nagy levegőt :) használtam a visszapillantó tükröket is meg forogtam is hátrafele, a jobb oldal necces volt, pár centi híján épphogy nem ért hozzá a garázskapuhoz, aztán amikor éreztem hogy emelkedik a két hátsó kerék, akkor éreztem hogy visszamegy a kocsi ha nem nyomom neki a gázt, úgyhogy egyetlen lendületből felmentem a lejáró tetejére, ahol már vízszintesen állt a kocsi. Bal oldalról fél méterre volt tőlem a szőlő, olyan furcsán álltam meg, de akkor már tudtam korrigálni.

Lefőttem mint a kávé, sután ugyan, de sikerült!! :D nagyon szépen köszönöm nektek a bíztatást és a segítséget!! :)

2009. jún. 16. 12:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész GYIK-team nevében gratulálok! Hurrá! :-)
2009. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg egy GYIK-team volt!! :) Köszönöm mégegyszer, bizony kellettek a tanácsaitok meg a bíztató szavak!! :)

Mostmár végre mehetek dolgomra, nem kell tesómat megvárnom!! :)

2009. jún. 16. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!