Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson 51eshez más fajta...

Simson 51eshez más fajta karburátor is jó?

Figyelt kérdés

A Simsonom nem akar beindulni, valami baja van a karburátornak. Szétszedtem és el volt tömődve, de így se akar beindulni, csak ha a levegő szívócsövet befogom, akkor gondolom kevés üzemanyagot kap a motor, csak az a bökkenő hogy nem tudom hgoy kell beállítani. Ebben tudna valaki segíteni? elég ha leírja valaki hgoy kell. A másik lehetőség az lenne hgoy veszek egy másik karburátort, esetleg egy régebbi típusú Simsoné jó lenne hozzá? Vagy másik motor karburátora?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. ápr. 2. 21:29
 1/4 anonim válasza:

16N1 és 16N3 az N1 több állítási lehetőségű régebbi karbi, az N3 újabb konstrukció.


forrás: [link]


(lényegében így kell beállítani a Simsont is ahogy a cikk írja)


Miután kitakarítottuk, és rendbe raktuk a karburátorunkat, rakjuk össze és szereljük vissza a helyére. A súbertűt tegyük a felülről az utolsó előtti rovátkába (ilyenkor nyúlik majdnem a legmélyebben), a melléklevegő csavart tekerjük be ütközésig, majd két teljes fordulatot ki.

Ezzel a beállítással már működnie kell a motornak. Indítsuk be és mászkáljunk vele egy kicsit, hogy bemelegedjen. Húzassuk ki, hogy mennyi a végsebessége. Ha teljes gáznál nem forogja ki magát, kemény és szaggatott a járása, akkor biztosak lehetünk benne, hogy kevés benzint kap, ilyenkor emeljünk egyet a súbertűn. Próbáljuk ki, ha jobban megy, akkor emeljünk még egyet. Ha nem javult tovább a végsebesség és nem lágyult tovább a teljes gázas motorhang, akkor tegyük vissza az előző állásba, mert itt azonos menet tulajdonságok mellet feltehetően kevesebbet fog fogyasztani.


Ezután tegyük középtámaszra a motort, állítsunk be egy stabil alapjáratot, ahol nem áll biztosan le. Ha nem tudunk, akkor kb. 1500-2000-es fordulatra állítsuk és ha le akar állni, gázzal pörgessük fel egy kicsit. Ilyenkor a melléklevegő csavart negyed fordulatonként kicsavarva várjunk mindig egy kicsit, hogyan változik a fordulatszám. Ha növekszik, akkor még egy negyedet tekerhetünk. Ha nagyon magas a fordulat, akkor csökkentsük le az alapjárati csavarral, majd a melléklevegő csavart tekerjük befele, amíg el nem kezd tovább csökkenni. Ha csökken a fordulat, tekerjük megint kifele, addig amíg növekszik. Ennek a játéknak az a lényege, hogy az alapjárati csavart addig tekerjük kifele, amíg a melléklevegő csavarral meg nem találjuk azt a pontot, amikor már nem lehet tovább emelni az alapjáratot. Ha elvétenénk, akkor tekerjük be teljesen a melléklevegő csavart, 1 fordulat ki, tekerjük fel az alapjáratot egy stabil fordulatra és kezdjük elölről.

Ha ezt beállítottuk, akkor próbáljuk ki a súbertűt egy rovátkával alacsonyabb és magasabb pozícióban is, mert természetesen minden összefügg mindennel, és lehet hogy már nem az a helyzet a jó. Ha módosítani kell a súbertűn, akkor a melléklevegő csavar állítását még egyszer, de kisebb eltérésekkel érdemes ellenőrizni.

A melléklevegő csavar működéséről érdemes tudni, hogy teljesen becsavarva leáll a motor, kifelé csavarva pedig gyors ütemben növekszik az alapjárat, majd ha túlcsavartuk az optimális ponton, akkor sokáig nem változik a fordulat. Tehát kifelé csak addig kell csavarni, amíg a fordulat növekszik. Azt is érdemes tudni, hogy minél jobban nyitva van a gáztolattyú, annál kevésbé befolyásolja a motor működését a melléklevegő csavar. Ezért kell a lehető legalacsonyabbra venni az alapjárati csavart.


Ha még nem durrant szét a fejünk a sok kínlódástól, akkor próbáljuk ki menetközben is a motort. Különös figyelmet fordítsunk, hogy pici gázhúzásnál (markolatot nem mozdítva), egyenletes sebesség mellett se rángasson a motor, vagy ne legyen kemény a járása. A rángatás szegény keverékre utal, a kemény járás dús keverékre utal. Szegény keverék esetén a melléklevegő csavart 1/8-ad fordulattal tekerjük beljebb, dús keverék esetén ugyan ennyit kifele. Sajnos jellemző gond, ha a szivató dugattyúja nem tömít, vagy a motor falsot szív a szimeringnél, vagy más helyen, akkor olyan jelenségeket produkál, mintha a melléklevegő csavar rosszul lenne beállítva. Minimális mértékben ezek a hibák korrigálhatók is a csavarral, de durvább esetben a csavar tekergetésére egyáltalán, vagy idegesítően kicsi mértékben reagál a motor.

Aztán húzzuk meg hirtelen a gázt. Optimális beállításnál hirtelen kell felpörögni, majd amint elengedjük szépen le is kell lassulnia a főtengelynek. Ha a csavar nagyon bent van, akkor ugye dús a keverék, ilyenkor nem is esik vissza a fordulat olyan gyorsan, de a felpörgés határozottabb. Ha szegény a keverék, azaz kint van nagyon a csavar, akkor nehézkes a felpörgés, de a lepörgés gyors. Az alapjárati beállításhoz képest legfeljebb +/- fél fordulattal térjünk el igényeinkhez mérten. Jellemző hiba, hogy az alapjárat szerint jól beállított levegő csavarral szegény a keverék gyorsításnál, ezért kell a menetközben tapasztaltak alapján korrigálni.

2012. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a levegő sok neki. egy másik karbival is lehet ugyanez. tegyél benzinszűrőt a karbi elé és pucold ki rendesen a fúvókákat a gyertyát is áttörölni megcsiszolni. próbáld meg szivatóval indítani mindemellett persze lehet hogy gyújtás gondjaid is lehetnek. ha beindul a levegő csavart tekergetni ahol a legjobban pörög ott a jó a levegő aránya.
2012. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Beleolvastam, nagyon hasznos cikk. Holnap tüzetesebben átolvasom és neki is kezdek a beállításnak. A gyújtást megnéztem már, eleinte én is arra gyanakodtam, de szerencsére azzal semmi probléma, szikrát ad a gyertya, csak a benzin nem jut el a gyertyáig. Így jött az elmélet hogy a karburátor el van tömődve. Remélhetőleg be tudom majd állítani aztán működni fog.
2012. ápr. 2. 22:34
 4/4 A kérdező kommentje:

Még egyszer szétszedtük, kipucoltunk minden egyes fúvókát, meg be is állítottuk az üzemanyagellátást. Még a benzincsap i el volt tömődve, nem kapott elég üzemanyagot, de sajnos azt csak utólag vettük észre így újabb beállítást igényel a karburátor, mert túl sok üzemanyagot kap a motor, és nem akarja felvenni a fordulatot. De ettől függetlenül jól megy. Pár éve használtam utoljára, mikor megvettem párszor otthagyott az úton, nem értettem hozzá, aztán beleuntam az egészbe, betettem a garázsba, de most úgy gondoltam ideje lenne ismét megpróbálni, ha már van egy motor ne csak álljon. Majd lehet veszek egy pót karburátort is, ami be van rendesen állítva, és ha leragadnék valahol messze földön, ki tudom cserélni.


Szóval még egyszer köszönöm a segítséget!

2012. ápr. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!