Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a diesel autot?

Figyelt kérdés
Mikor inditom előtte mindig izzitok kb 30-40 mp és mikor elindulok egyből szinte rakom neki a ketteest majd a hármast (Nem rángat azért annyira nem alacsony a fordulat )és mikor megállok hagyom a kocsit alapjáraton 30-40 mp járni és csak utána állítom le ! Jól csinálom ? Egy 2 es golfról van szó 1.6D tudom hogy a motorja már kivan szinte okádja a kartergázt de még nincs pénzem megcsináltatni vagy motort cserélni.Elvileg még meleg van a nyáron hogy tudom úgy használni hogy legalább nyáron míg nem lesz hideg mindig induljon rendesen ?
2009. jún. 18. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Helló, ha csak sima szívó dízel akkor rögtön leállíthatod, nem kell megvárni amíg a turbó visszahűl, de azért jöjjön a többi komment, nem kizárt hogy tévedek.
2009. jún. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sima szívó.Bár azt mondják jobb ha veszek bele egy jó állapotú turbós motort mert olcsóbb mintha generálnék.
2009. jún. 18. 01:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
és honnan tudod, hogy az jobb állapotú, mint a tied? egy dizelt hamar ki lehet nyirni. akkor mar szerintem inkabb generálozd es vigyazz ra, akkor nagyon tartos tud lenni egy dizel
2009. jún. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
azért kell a turbósat járatni, mielőtt leállítod, hogy a hűtőrendszer lehűtse a felmelegedett turbót. Erre lehet kapni tuningboltokban "turbóidőzítőt" (tubo timer), de sose szériafelszereltség. Ha melegen leállítod a turbót, nagy esély van rá, hogy kiég a filmréteg a turbinában, és használhatatlan lesz a turbót, és vehetsz egy másikat. Használtan 20k-tól láttam régebben, de az eléggé viharvert volt, szóval a helyedben maradnék a szívónál.
2009. jún. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!