Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyorsul nehézkesen a...

Gorba kérdése:

Miért gyorsul nehézkesen a robogóm?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben csak hideg induláskor csinálta, hogy az első 50-100 méteren, olyan furán, nehezen gyorsul a robogóm és a hangja is olyan "kaparós". Ha jól emlékszem hallottam akkor, hogy a karburátornak meg kell telnie üzemanyaggal. De utána minden rendben volt.

Idén viszont megyek vele 3-4 km-t és induláskor még mindig ilyen hangja és ereje van, aztán egyszer csak megugrik és megy szépen. Tehát csak állóhelyzetből való induláskor csinálja ezt, illetve ha nagyon lassan megyek és onnan gyorsulok. Hosszabb távon még nem voltam vele, úgyhogy nem tudom, hogy megszűnik-e ez a jelenség. Valakinek ötlete?



2012. ápr. 13. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50-100m-en biztosan azért, mert még nem melegedett be. Ekkor nem kell csutkára húzni a gázt, csak szép fokozatosan. Kell azért neki 1-2km még bemelegszik. Menj vele 15-20km-t és majd meglátod, ha nem ez a baja akkor nemtudom.
2012. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De tavaly meg előtte is csak az első pár tíz/száz méteren csinálta, most meg kilométereken keresztül. Valami megváltozott benne....Idén szétszedtem a karburátort kitisztítottam, talán akkor történhetett valami. Illetve nem tudom, hogy a két csavar ami a karbin van nem állítódott-e el (bár fogalmam sincs, hogy mit lehet velük szabályozni). A válaszodat pedig köszönöm :)
2012. ápr. 13. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:
probléma a variátorban keresendő szerintem. Kontrasztrugó elgyengülése is lehet. Cseréld ki, nem nagy költség. Milyen típusú robogó amúgy?
2012. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Keeway Hurricane. Hát egyszer láttam, ahogy a szerelőm szétszedi. De ha bonyolult, akkor magamtól nem fognék hozzá. Nehéz művelet?
2012. ápr. 16. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs:D Én sem értek hozzá, csak a legtöbb robogós vágja az ilyen dolgokat, ezért irtam ilyen könnyedén..de sztem nemlehet bonyolult..én is csak elméletben értek hozzájuk, gyakorlatban csak pár dolgot csináltam eddig..

De legegyszerűbb amúgy, ha elviszed a szerelődhöz..+munkadíj de ha te sem étessz hozzá, és használnád a motort akkor gyorsabb mint probálkozni..Mert ez egy lehetséges probléma, de kitudja..:)

2012. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. ápr. 17. 08:07
 7/9 waland ***** válasza:
Hány km-t raktál bele? Mert lehet, hogy valóban ékszíj, görgők. Nem olyan bonyolult, megnézni legalábbis biztos nem. Le kell venni az oldaldeknit a motorról (amiből a berúgó kiáll), és megmérni a szíjat. A hurrican szíjának minimum 16 mm vastagnak kell lennie, alatta csere, és ha szíjat kell cserélni, akkor görgőt is.
2012. ápr. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4200 km van benne. Könnyebb görgők lettek beletéve ha jól emlékszem 2000 km-nél.
2012. ápr. 18. 10:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt a két csavart a karbin azért próbáld meg valami gyári leírás alapján belőni. Az egyik az alapjárati fordulatszám állítója. A másik pedig a benzin-levegő keverék arányát szabályozza. Nézz utána leírásokban, és minél pontosabbra próbáld beállítani.
2012. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!