Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotor jogsi (A) megszerzés...

Nagymotor jogsi (A) megszerzése nehezebb mint a kocsi jogsi (B)?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,hacsak nem vagy bowdentestü - van ugyanis a rutinvizsgán olyan feladat,ahol el kell tolni 8-as alakban a motort és sztenderre is fel kell utána állitani.
2012. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemtudom kocsit mennyire nehéz vezetni mivel csak motorra van jogsim és csak 1x vezettem autót, nagyon lassan 1esben.

Motort azért megkell tartanod, tologatni... ami azért egy 200kg-os motornál, ha elindul oldalra nem biztos, hogy meg is tudod majd fogni. Menni vele meg nem különösebben nehéz, csak kissebb motorral kell kezdeni, fokozatosan és nem lesz gond.

2012. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kiflitolvaj ***** válasza:
Nem nehezebb, sőt... Én mindenkinek javasolnék egy vezetéstechnikai tréninget a jogosítvány megszerzése után, mert nagyban növeli az életben maradási esélyeket. Egyébként vicc, ami oktatás címén zajlik, nekem pl. azt akarta megmagyarázni az oktató, hogy miért ne használjam az első féket.. Szerinte elég a hátsó:)
2012. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz ha csak nem kezdő vagy,meg városban is rutintalan.

Én 5éves B jogsival meg kismotoros tapasztalattal nekem gyerekjáték volt nem csak a rutinpályán hanem kint a forgalomban is.Ha teljesen nulláról kezded,akkor az viszont gáz lehet,de nem lehetetlen!

És a forgalmat motorosként jobban kell nézned mint az autósoknak ,helyettük is mi figyelünk mert sokszor nem vesznek észre ,nem adnak elsőbbséget,ránk fékeznek,ránkhúzzák a bmw-jüket indexelés nélkül.Szóval itt már nem csak az általános kresszről van szó hanem arról hogy körültekintőnek,ébernek és előrelátónak kell lenned minden helyzetben és csak a védő felszerelésed és a bukód véd meg és az egyik szemed mindig a visszapillantót kell figyelni mert hátulról is simán elgázolhatnak(ezért is van az a mondás hogy jobb úgy vezetni mintha üldöznének :) )

Szóval ha rutintalan vagy akkor a nagymocira a jogsi megszerzése mindenféleképpen nehezebb mint kocsira,de nem lehetetlen.Ha ez a szíved vágya akkor menj és csináld meg!

2013. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!