Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan koztetek, akinek...

Van olyan koztetek, akinek nem sikerult megszerezni a jogositvanyt, feladta?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem a nyaron az autovezetest. Kresz 2.-r lett meg, elsosegely elsore, rutin 4.-re, es mar tul vagyok 2 forgalmin. Nagyon izgulok, de akkor is szeretnem megszerezni. Van itt olyan kozuletek, aki 5. alkalomra se ment at, elment alkalmassagira, es azutan valahogy csak sikerult, es azota vezet es belejott? Nem akarok kudarcot vallani, annyi mindent megcsinaltam mar az eletben, nem akarom, hogy kifogjon rajtam az autovezetes. Decemberben felfuggesztettem a tanulast kenyszerbol, most juniusban ujra kezdem. Csak szeretnek egy ket biztato sztorit olvasni, hogy a remenytelennek tuno emberkek is meg tudjak csinalni.

Jo darabig nem vezetnek utana se egyedul, amig a parom azt nem mondja, hogy most mar mehetek egyedul is.


2012. ápr. 16. 15:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Ma buktam meg ötödjére. Következik a PÁV vizsga. Én ebbe már tönkre mentem, bele betegedtem már teljesen.
2012. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom. Azért ne betegedj bele... :P Mi volt az ok? A PÁV amúgy nem vészes.
2012. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

En hamarosan vizsgazom, de nem irom meg, hogy mikor, meg biztosra amugy se tudom. Majd megirom, ha tul vagyok rajta.

Bizonyos pillanatokban ugy erzem, hogy mert ne sikerulne, de legtobbszor arra gondolok, hogy nem fog sikerulni. Hogy ha at is megyek, az maga lesz a csoda. Ha realisan atgondolom, akkor adok magamnak eselyt, de nem 100%-ot, mert egyreszt ott van a pech faktor, na meg az izgalom, es erre meg rajon az, hogy alapjaraton neha elnezek valamit. Persze ezek az elnezesek egyre ritkabbak es kevesebbek. Ma pl kerte az oktato, hogy parkoljak nagyivben hatrafele merolegesen. Elfelejtettem, hogy nem szabad szegely mellett megallni, mert akkor az elso kerek tuti felmegy a patkara. Megalltam, hatramenetben betettem, majd megszolalt az oktato: "mert nem fog sikerulni a parkolas?" egybol tudtam, hogy mit hibaztam.

Ha csak lehet, senki nem fogja tudni, mikor vizsgazom, megprolom annak se elmondani, aki majd vigyazni fog a lanyomra, aki valoszinu apukam lesz. Olyan jo lenne azzal haza allitani, hogy "kepzeld apu, nem kell tobbet orakat vennem":D

Aki Pav-ra megy, sok sikert, aki irta, hogy megy vizsgazni, megirna, hogy mi a vizsgaeredmeny?

szoritok mindnyajotoknak, szoritok mindenkinek, akinek nehezen megy, mint nekem. Tudom mit ereztek, de egyszer nekunk is lesz jogositvanyunk!!!

2012. jún. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy en vagyok a kerdezo:D
2012. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekek, el sem hiszem, ez egy piros betus nap! Ma reggel 10 orakor vizsgaztam. Ha megjegyeztem volna a vizsgabiztos nevet, imakba foglalnam: atengedett:D

3 hibavonalat kaptam:D

Elore parkolas merolegesen: 3 kocsi helyre...("jol van, elfogadom, de legkozelebb...")

parkolas hatramenetben: ("na ide parkoljon be") pont egy kocsi hely volt. Nagynehezen beparkoltam. Az en oldalamon volt vagy 15 cm, masik oldalrol resnyire lehetett kinyitni az ajtot, de ott se lehetett volna kiszallni. Megszolalok: Azert nem tudtam ugy beallni, hogy ki lehessen szallni, mert kicsi a hely.

VB korul nez, "oke, de nem az a lenyeg, hogy ki tud e szallni, hanem, hogy egyenlo legyen a ket helyen a tavolsag.." nem vitatkozunk egymassal, tulajdonkeppen mind a kettonknek igaza volt szerintem. Tok mindegy, hogy kozepre alltam volna be, akkor sem lehetett volna kiszallni. Mert azt mondta az oktato, hogy ugy kell beallni, hogy ki tudjunk szallni. Szoval egy ilyen helyre eleve nem lehet.

Mondanom se kell, annyira izgultam, hogy be se allitottam rendesen a tukrot meg az ulest. Igy meg nehezebb volt vezetni, es egesz vegig ugy ereztem, hogy ilyen benan meg nem vezettem eletemben. Vegig azt vartam, mikor mondja, hogy alljak felre.

Egy ives megfordulas: Ott akartam megfordulni, ahol az oktato mindig mondta, hogy mert nem itt fordul meg...soha nem probaltam ott. (parhuzamos parkolo van az ut menten) Hat nem befurodtem vele?! Nem tudtam megfordulni. Megallitottam az autot, es hatranezve kozlom, hogy itt nem tudok megfordulni. Erre a VB, hogy hat akkor csak egyet tehet, kijavitja. Az oktatom azt mondta, hogy ezt nem lehet javitani. De ezek szerint lehet. Szoval kijavitottam, hatratolattam kicsit es mentem tovabb. Aztan egyszercsak mondja, hogy ok, akkor most itt jobbra, utana balra, majd kanyarodjunk be a kiindulasi pontra.

El se hittem, azt hittem, hogy vagy 20 percet vezettunk. Szepen leparkoltam, pont ures volt a parkolo. 2 perccel ez utan, mar tele volt. Jott mindenki vissza.

...elozo vizsgaimon ennel sokkal kevesebbert meghuztak...orult nagy mazlim volt a bacsival. Orokre emlekezni fogok ra. Azt is tudtam, hogy keszen allok a jogositvanyra, ereztem, hogy mindent tudok, parkolast itthon rengeteget gyakoroltam.

Osszeteszem a ket kezem, mert az oktatom olyan helyekre vitt, amik a legkisebb problemas utak voltak, neha nyomta-fogta az autot, ahol kell. Pedig volt egy hely, ahol rajohetett volna a VB, hogy bepedaloz...tudom, hogy ennel sokkal jobb vagyok, csak a vizsgadrukk miatt voltam ilyen bena. Nagyon sokat fogok gyakoroln parommal.

Tovabbra is varom pozitiv elmenyeiteket, irjatok meg ti is a sikersztoritokat!

SOK SIKERT MINDENKINEK!

Ha en atmentem, mindenki kepes ra!!!!

2012. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
ja, mar megint elfelejtettem, a kerdezo voltam:D
2012. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Gratulálok. DE ez annyira igazságtalanság , hogy engem mindenért meghúznak , és nekem már PÁV vizsgára kell mennem , mikor okos , értelmes vagyok. És akkor itt vagy te , aki elrontja a parkolásokat stb, a vizsgáján az oktató pedáloz helyette és akkor sikerül neki, és jogosítványa van. Ez a felháborító. Amúgy ezzel a történettel , főleg a pedálos részével a helyedben nem nagyon dicsekednék az ismerőseim előtt. Nyugodtan , pontozzatok le , nem igazán hat meg , ez a véleményem.
2012. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

Tudom, hogy igazsagtalannak erzed, nem gondoltam, hogy ezzel belegazolok valaki lelki vilagaba. Ne haragudj. De nem tehetek rola, hogy atengedtek. Azt hittem vegig, hogy nem engednek at. Most szolnom kellett volna, hogy "he, ha atengedsz az igazsagtalansag masokkal szemben?

Tudod, tavaly, mikor elkezdtem, 5 honapot toltottem parom nelkul kislanyommal, aki akkor 1-1.5 eves kor kozott volt.

Eleve stressz volt, mert meg kellett felelni, masreszt hianyzott a parom, harmadreszt ott volt a buntudat, hogy miattam vannak egymastol tavol.

Iden direkt 2.5 honappal hamarabb jottunk Mo-ra, mint parom, hogy bizti befejezzem. Most is ugyanez a stressz volt rajtam. Mar csak alig 3 het van hatra, es itt lesz a parom.

Ugy erzem, eleget szenvedtem, szenvedtunk ezert a jogositvanyert. Annak ellenere, hogy ennyi hibat ejtettem most, megis ugy erzem, megerdemlem.

2x ugy huztak meg, hogy szinte tokeletesen vezettem. Elso alkalommal egy barom miatt huztak meg, mert nem jelezte, hogy ki akar allni, masodjara azert, mert en hulye nem vettem eszre, hogy ido elott kikapcsolt az index.

Amugy mind a ketszer majdnem levezettem a teljes idot es mind a ketszer azt mondtak a VB-k, hogy amugy minden rendben volt.

Sajnalom, ha megbantottalak.

2012. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
Köszönöm szépen a bocsánatkérésed , nagyon jól esett a kedvességed. Persze teljesen megérdemled már a jogosítványt , elnézést kérek az előző hozzászólásomért. Csak én ebbe már belebetegedtem , már teljesen tönkretett lelkileg ez a jogosítvány szerzés. 5 bukás, nem csak lelkileg , anyagilag is borzasztóan megterhelő, 300 ezer forint. A másik dolog meg az , hogy borzasztóan szégyenlem magam már mindenki előtt. Mindenki csak kérdezgeti , hogy mi van már a jogsimmal, ez meg még jobban idegsít. Senki nem hiszi el , hogy tudok vezetni. Ilyen körülmények között én se hinném el másról.
2012. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Gratula! A VB bizonyára látta, hogy nem vagy életveszélyes és tudsz szabályosan közlekedni, a parkolásba meg majd belejössz.
2012. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!