Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú motor van a képen?

Milyen típusú motor van a képen?

Figyelt kérdés

A Barátok közt c. sorozatban Ádámnak milyen motorja van most? Csatolok két képet:

[link]

[link]


2012. ápr. 17. 03:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Royal Enfield.
2012. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, Royal Enfield. Ez szerintem egy Bullet Electra, bár nem tudom melyik típusnak mi a pontos elnevezése indiai barátainknál..
2012. ápr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy régebbi típusú 500ccm-es R.E. Bullet Electra. Azért régebbi, mert az újakon már tárcsafék val elől, illetve elől a tanknál nem ilyen jel, hanem felirat van. Bár kinézem a Barátok Közt-ből, hogy 'átcímkézték', mint ahogy a Fantát meg a Colát is szokták. :) De mindenesetre nagyon hasonlít a Bullet Electrára, szerintem is az.
2012. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamiféle Royal Enfield. Bullet 350-re hajaz, mert csak az dobfékes, de ez valami kicsit átalakított lehet mert nem teljesen olyan.
2012. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. És ez milyen motornak számít? Hozzászólásban írta valaki, hogy ennyire válság van? Meg hogy ennyi erővel egy Simsont is berakhattak volna. Én nem értek a motorokhoz, de egész komolynak tűnt.
2012. ápr. 17. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen lehet ( anyagminőség, megbízhatóság) de van egy feelingje az biztos. Nem az erőről és a sebességről szól, hanem a motorozásról :)
2012. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Klasszikus angol márka amit már vagy 30 éve Indiában gyártanak. 1 hengeres, 4 ütemű, léghűtéses. 500ccm-es és 350ccm-es változatban készül. Ára újonnan 900ezer körül van. Az utóbbi pár évig szinte semmit nem újítottak a konstrukción. A pár évvel ezelőtti modelleken még különálló egység volt a váltó és a motorblokk, karburátorosak voltak. Ha jól látom ez még egy ilyen példány. Az újabbak már injektorosak. Aki szereti a klasszikus/retro motorokat az sokra becsüli az ilyen motorokat, de tény, hogy technikailag egy őskövület a mai japán/angol motorokhoz viszonyítva. Ez viszont szerintem nem von le semmit az értékéből, sokan vannak akik az ilyen ódivatú traktorokat kedvelik, megvan a saját hangulata amit egy korszerű motor nem tud visszaadni.
2012. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyiban kiegészíteném, hogy nem Angol, hanem amcsi. Hivatalos honlapom utánanéztem, és amerikai zászló van eleve a főoldalon a márka logó mellett, meg USA felirat fehér kék piros vonalakkal a másik oldalon. De amúgy tényleg jó motoroknak tűnnek. :) Jól írta valaki, hogy nem a száguldozáson és a májerkedésen alapul az imidzsük, hanem a motorozás élményén! :)
2012. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tévedés! A Royal Enfield gyártása eredetileg Angliában volt, onnan ment át Indiába. Amerikában nem gyártották.


Ha az enfieldmotorcycles.com -ot tartod hivatalos oldalnak akkor tévedsz. Alul az apróbetűs résznél írják, hogy az az oldal az amerikai disztributor hivatalos oldala, csak ezért van ott amerikai zászló.


A hivatalos oldal a royalenfield.com. Itt a company menüpont alatt leírják, hogy az eredeti gyár Redditch-ben volt, Worcestershire-ben. Ezt a Wikipedia is alátámasztja.

2012. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!