Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1998-as G opel astrám...

Peti8201 kérdése:

Van egy 1998-as G opel astrám és reggel mikor beínditom nem csattognak a szelepek, és mire beerék a munkahelyre ami 10km, akkor már hangosan csattognak. Mi lehet az oka ennek? És mit tehetnék ellene? Üdv Peti!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 20:30
1 2
 1/14 -pandy- válasza:

Hengerfej le! ... És jó mélyen bele kell nyúlni a zsebbe!

Bocsi!

2012. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szelep hézag?
2012. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Üdv!

Mióta csinálja ezt az autó?

Mert nekem ilyen anno a Daciám csinált, mikor nem indult akkumulátorról, s behúzattuk, és elugrott a vezérlés egy vagy két foggal. Nem tudom neked ez lenne-e a probléma, nekem ez volt.

2012. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 pagan ***** válasza:
lehet hogy csak a hidrotőkék csattognak,hallgasd meg melyik oldalról jön a szelepfedélben,egy hidro 4 ezertől felfele drágul,de nálam egy pucolás is megoldotta a problémát,pedig az enyém kb úgy szólt mint egy metál zenekar:)
2012. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pagan. Nehez szed szedni a szelepfedelet? Mivel tisztitottad ki? Amugy a bal oldalrol hallom.
2012. ápr. 19. 12:51
 6/14 pagan ***** válasza:
brigéciolban áztattuk őket és utána féktisztítóval is,ehhez a mutatványhoz le kell szedni a vezérműtengelyeket(esetben ha 8 szelep akkor egy tengely,és könnyebb talán kiszúrni a hibás tőkéket,ha 16 szelep mint nekem akkor ugye 2 tengő),nem nehéz dolog végülis de ugye vezérműszíj lekerül,és aki még nem csinált ilyet az bizony elszúrhatja
2012. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hat en meg ilyet nem csinaltam,talan akkor meg nagyobb bajt csinalnak neki az meg nem hianyzik.masik kerdesem az lenne hogy a kormanyt neha neha nehez balra kormanyozni,nem erosen de erezhetoen nehez mint jobbra.nemreg lett cserelve szervoolaj lengescs.stab rudak.toronycsapagy. Mi lehet a baj szerinted? Koszi
2012. ápr. 20. 05:48
 8/14 pagan ***** válasza:
lehet hogy haldoklik a szervoszivattyúd,de biztos még van pár eshetőség ezen kívül:S,a hf ben lévő csattogás viszont nem elhanyagolható,mindenképp nézesd meg valakivel,az már nem jó ha üzzemelegen is megy a tücsökmuzsika
2012. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szervoolaj cserénél láttam mikor forgatta a kereket hogy dolgozott a szervó.Én a spirálrugóra,vagy rugótányérra gondolok.Csattogás ellen castrol olajat,és pro-tec hidrótisztitót.hátha össze jön.a hf-be hogy raktátok vissza a tőkéket? A szerelőm azt mondta hogy nem lehet,inkább csak csere.
2012. ápr. 21. 20:31
 10/14 pagan ***** válasza:
nekem calibra c20xe motorral szerelt van,abban jégkorong alakúak a hidrók,egyszerűen kiszedtük fogóval,megpucoltuk majd visszaraktuk,ennyi,de egyszerűbb kicserélni a rossz darabot vagy darabokat,nem tudom a tiédet miért nem lehet:S
2012. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!