Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Touareg 2,5 R5 TDI (2003-20...

VW Touareg 2,5 R5 TDI (2003-2006), tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
minden érdekel az autóról, fogyasztás, típus hibák, terepjárási képesség (mennyire terepjáró)stb.
2012. ápr. 18. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Terepre nem Touareget vennék, mivel utcai gumikkal igazából midneg,y hogy milyen a terepszög és társai, terep gumival meg hangos és csúnya a kocsi:)


Értem a dilemmád,mindegyikre kellene.

Őszinte leszek, ezzel a 2.5TDI motorral nem igazán eröltetném az autót. Inkább vegyél egy kicsit több km-t futott-at 3.0TDI V6 motorost ami egy kiforrott motor és be is vált. Ezzel a 2.5TDI motorral sajnos nem jók a tapasztalatok.

Erősen hengerfej fogyasztók és keményen turbo gyilkos konstrukció. Tudom kemény szavak, de általában 130-170e km közt turbót kell cserélni mindegyikben, valamint a hengerfej 10/6 autóban gondot okoz.


2.5 r5 moci kb 8-10 litert fogyaszt közúton, városban 12-15-öt, autópályán is olyan 13 körül. Persze ez nagyon erősen lábfüggő,én például taposom szegényeknek, így általában inkább 15-18 az eredmény városban.


Viszont kényelmes autó, általában tetszik az embereknek, elegáns kinézetű,de én a 3.0 TDI V6 motorral venném!Nézz körbe,hátha találsz egy szépet!


üdv, Nico

2012. ápr. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kösz a választ! Neked is van ilyen géped vagy csak vezeted? A 3.0 V6 nak mennyi a fogyasztása?
2012. ápr. 19. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
ismerősömnek 3.0 V6 TDI volt és 9-10 Liter körül fogyasztott ( javarészt autópályán) Egy ekkora közel 2,5 Tonnás autótól szerintem nem vészes a fogyasztása.
2017. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit régi kérdés, de megfogott.

Aki ilyen kategóriájú autóknál a fogyasztáson gondolkodik az NE VEGYEN ilyet egy ilyen gép fenntartása sokkal több, mint fogyasztási probléma.

Egy átlagos jó állapotú tömegautó fenntartása pár 100 ezer/év

Egy ilyen gép 1-2 millió.

És akkor megy a sírás.

Jajj 60000 egy gumi, mert eszi.

Jajj egy szervíz 100.000

Ilyet az vegyen akinek tellik rá, és nem pusztul bele, ha rá kell borítani egy kis zsöcit, mert különben egy lepukkant sz.rkupaca lesz csak. Ez a liga nem egyenlő egy golféval.

2021. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!