Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos csónakmotorok...

Elektromos csónakmotorok közül melyik erejű felel meg az 5Le benzines motoréval?

Figyelt kérdés
Most építek egy ladikot a Dunára és a meghajtáson gondolkodom. Érdemes egyáltalán elektromos motoron gondolkodnom szerintetek? Mit ajánlanátok? A pénzbeni keret sajnos szűkös, új benzinmotorra biztos hogy nem telik ezért minden valamire való megoldás érdekel.
2012. ápr. 21. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az 5 LE-s
2012. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Számolj..

Az 5Le-e benzinmotorral megegyező villanymotor 12V-os akkuról 300A-t vesz fel.. Egy szgk akku kb. 10 percig bírja nagy jóindulattal...

2012. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
OK! Rosszul tettem fel a kérdést.... Az Lb-Le arányra lettem volna kíváncsi. Illetve találtam állítólag 66Lb Emotort, az szerintetek bírná a dunai kiképzést, vagy inkább ne erőltessem az elektromotoros megoldást?
2012. ápr. 21. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
1Le az 736W..
2012. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Folyóra felejtsd el az elektromos hajtást, tavakra jó lehet, de a Dunának elég erős sodrása van, ha lemerül az akksi akkor evezhetsz, amit gondolom nem szeretsz, plusz nem is bírja sokáig ahogy egy kolléga már írta.


Anno középsuliban volt egy haverom, ő egy kapálógépet rakott fel a csónakra, kicsit átalakítottuk a hajtást, szerzett rá egy propellert, felhegesztettük és mentünk, a célnak megfelelt, 2év alatt egyszer sem rohadt le.

Ja, a srác először egy kétütemű trabi motorját akarta beépíteni váltóval együtt, de arról szerencsére sikerült lebeszélni.

2012. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De lehet csinálni fűkaszából is: http://www.youtube.com/watch?v=6VjHMOOofv0 :D
2012. ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Király! Kösz a tippet, utánajárok ezeknek a megoldásoknak.
2012. ápr. 22. 08:16
 8/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a fűkaszás megoldást. Nem rossz.

Nézegettem a fűkaszákat is 20000-30000ft között már 3.5-48Le gépeket lehet kapni.

Most lehet hogy hülyeséget írok/kérdezek.

Ezeknek a motoroknak elég nagy a fordulatszáma kb8000-10000 és egy röpsúlyos kuplungszerkezettel adják át a hajtást a tengelyre amin a hajócsavar lenne. Én ebből azt szűrtem le hogy max fordulaton adja le a legnagyobb teljesítményt. Ez nem okozhat problémát, értem ez alatt a korai meghibásodást?

Mivel ha maxon hajtanám az a motornak nem tesz jót, ha meg "félgázon" akkor meg a kuplung ég le.

Javítsatok ha tévedek légyszi! Illetve ha van valakinek ezzel tapasztalata az megoszthatná.

Ja még egy.

A gyári motorok kb 1000 fordulattal mennek és a hajócsavar is arra van méretezve, a magasabb fordulathoz milyen hajócsavar lenne a megfelelő?

2012. ápr. 22. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első egy hülye,csodálkozik ha hamar lemerül ha személygépkocsiból veszi ki az aksit! DE ELMONDOM HOGY ABBA MUNKAAKUMULÁTOR KELL! Teljesen más,inditóakkumlátorral jó hogy nem bírja sokáig.Idiótákra ne hallgass te meg,teljesen már a két aksi,inditóakumulátort arra tervezik hogy kicsi a feszültségingadózása és a töltötsége,mert mindig töli a generátor! Munkaakumulátor meg arra lett tervezve hogy feltöltve le lehessen meríteni,olyan mint ami a telefonódban van,gyorsabb is tölteni de 1000 töltés után 20%-ot veszírt az erejéből és így tovább.Minden esetre folyóra én is inkább benzinesbe gondolkoznék,gondold el felborulhatsz ami nem hiszem hogy jót tesz az aksinak,főleg hogy veszi fel közbe az áramot.Elektromos horgászoknak jók akik nem akarják elijeszeni a halakat.
2014. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az első egy hülye,csodálkozik ha hamar lemerül ha személygépkocsiból veszi ki az aksit! DE ELMONDOM HOGY ABBA MUNKAAKUMULÁTOR KELL! Teljesen más,inditóakkumlátorral jó hogy nem bírja sokáig.Idiótákra"

Köszönöm a jelzőket, de attól tartok nem szolgáltam rájuk még ismeretlenül se.

Én a példa kedvéért, merthogy egy gépkocsi akku nagyságot és súlyt mindenki ismeri hoztam fel éppen azt, és nem azt mondtam, hogy azt kell használni!

És akkor a számokra visszatérve: használhatsz Te bármilyen munkaakkut, ha az a szokásos, átlagos 56Ah-ás, akkuval egyező kapacitásút használsz, azzal sem lesz több az egy töltéssel megtehető távolság.

Mi lesz több? A tölthető ciklusok száma, mert teljesen mások ebben a felhasználási módban az üzemviszonyok.

És pontosan tudom, hogy a gépkocsiakkuk nem tolerálják a teljes lemerítést, igen hamar megpusztulnak, gépkocsiban normál körülmények között erre nem is kerül sor. Természetesen munkaakku kell, de az (mondtad kedves kérdezőnek?) nagyobb méretű és nehezebb is az áráról nem is beszélve. Napelemes szigetüzemű rendszerekben is ilyen tulajdonságút kell használni.

2014. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!