Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125/50 Ezt hogyan?

125/50 Ezt hogyan?

Figyelt kérdés

A kérdés:

Több hirdetésben látom hogy 125/50 motort árulnak. Láttam olyat hogy a vázban is 50ccm van, idomokon is feltüntetve az 50köbcenti.


Ha megállít a yard ellenőrzés céljából és kiderül hogy 125ös a motor milyen büntetést szabhatnak ki?


Továbbá tegyük fel kiderült hogy 125ös, vázban 50ccm van. Hamisításért lecsuknának? Vagy mi történne ilyenkor?



Ha nektek A1-es jogsitok lenne, ti vennétek 125/50 motort?


Köszi!



2012. ápr. 23. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van baj látom:


"1.) Az "A1" alkategória fogalma ("A1")


Nemzetközi kat; 50 cm³-125 cm³, ill. 4 kW - 11 kW teljesítmény közötti mkp"


Mi a fenének kéne 50es papírokkal venni a 125-ös gépet ha A1-es jogsid van?

2012. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha lenne A1-em, akkor nem vennék hamis papírokkal motort semmiképpen.


Ha 50-esként használsz egy 125öst és így kötöd a biztosítást rá, az bizony közokirat hamisítás.

Jó sok pénzbe fog kerülni és a jogsidat is elvehetik egy időre. Megéri?

2012. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért mert pl 125ccm rendszámos Aprilia kerül 280+

125/50 pedig 220+

2012. ápr. 23. 21:48
 4/14 A kérdező kommentje:

Hónapok óta böngészem a netet megfelelő motor iránt (125ccm) de csak drágákat, szétgyilkoltakat találni, vagy olyat ami messze van (400+km).


Ezért vagyok dilemmában...

2012. ápr. 23. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Annyit mondhatok, hogy 60.000-nél JÓVAL több lesz a büntetés, ha elkapnak, nem éri meg.


Ha megvan a jogis, akkor vegyél papíros motort.

2012. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Közokirathamisításért meg kaphatsz 3évet is de pénzbírságot tuti, ha nem sík hülye a yard akkor észreveszi hogy nem 50es a gép.


Inkább ne játssz vele, szedd össze a pénzt a rendes papírosra, ha bebuksz vele az többe kerül.

2012. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1 ránézésre hiába mondja meg h 125, ha baszakodni akar akkor be kell vinned szemlére a motort, majd jó pár héttel később. Ha ott megállapítják h 125 ös akkor van baj, de ilyenről még nem hallottam :D


2 "hamisításért" nem csuknának le. ha "lecsuknának" akkor az összes simsonost "lecsukták" volna, s50 es vázba s51 es blokk és még ezer variáció


3 A1 es jogsim van, volt már így robogóm. soha nem származott belőle problémám. hátrány h, nem mehetsz hivatalosan autóúton autópályán, és nem vihetsz utast. az utóbbi nagy hátrány számomra.

(de olyan se volt még h vittem valakit smkp-n és megállítottak volna)

2012. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1 ez nem minden esetben van így.


2 a törvény az örvény a hamisítás szankcionálható így is.


3 jó neked, de mostanában kicsit jobban vadásznak ezekre és elég, hogy csak 1* elkapjanak, nagyon szívsz vele...

2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5. hsz voltam. nem támadásként írtam a tapasztalataimat, :) csak infóként a kérdezőnek.


Szerintem okosan kell motort választani. Ha egy viszonylag erős 125 öst veszel ami nagytestű, abból érdemes rendszámosat venni, mert kitudod használni (nagy kerekű, 90 es utazót bírja ilyenekre gondolok)

de már abba is beleköthetnek ha a forgalmiba 11 kw nál több van írva...


Ha viszont városba akarsz egy kis robeszt ami azért nem túl gyenge, akkor ha veszel egy kis testű 125 öst és 50 esként használod nem hiszem h problémád lesz belőle

2012. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Aprilia Rs -el szemezgetek, ki is néztem egyet. Közel is van, szépnek tűnik. A1es jogsim van, forgalmijában pedig 11kW van ami ideális!


Hozzáértők véleményét kérdezném, mit gondoltok erről a gépcsodáról? Érdemes lenne személyesen is megnézni?



[link]



Annyit tudok róla még pluszba hogy a lánc és gumi csere történt nem olyan rég.

2012. ápr. 24. 13:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!