Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A1" kategóriánál a vizsgabizt...

"A1" kategóriánál a vizsgabiztos mit kérdezhet?

Figyelt kérdés
A napi első elindulásnál tudom miket kell ellenőrizni, de például a hajtólánc feszessége, hátsó lengő villa és rugó ellenőrzése meg biztosíték. Ezeket is kérdezheti? vagy csak ami a vizsgalapon van és a kormány, fék, fényjelző berendezések és gumi abroncsokat kérdezi?

2012. ápr. 26. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehet fel műszaki kérdést (azokat, mint a rutinvizsgán) - ha akar. De ált. megelégszenek a napi indulás előtti ellenőrzésekkel aztán hajts.
2012. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Amiket még feltehet az kb:


4t motornál olajszint és nyomás mérése.

2t motornál üzenanyag-kenőanyag keverési arány.

Láncfeszesség mérés.

Lengővilla ellenőrzés.

Izzók, biztosítékokat és cseréjüket.

Elsősegélycsomagot megmutatni.


Szóval ezek közül még lehet szemezgetni. Egyik sem nehéz.

Nekünk a koma nem is kérte még a napi ellenőrzést sem, bár megtudtam volna simán csinálni. Amikor visszaértem is elkezdi: " Már vége a harmadik körnek?" :D

2012. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D Igen én is ezeket néztem a vizsgalapon, akkor szerencsére mást nem nagyon tud kérdezni ezeken felül :D ha csak nem szivatni akar :)
2012. ápr. 26. 21:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Most hétfőn rutinvizsgáztam.

Nálunk fogott pár lapot és azt mondta húzzak 1-et.

A lapon volt egy ellenőrzés(persze a kötelező kívül. Ami:kerekek,kormány,világítás,fékek,rendszámtábla) nekem a hátsó lengővilla ellenőrzése volt.

Elmagyaráztam mindent róla, aztán kérdezett a rúgóstagról, arról is magyaráztam neki(bár arról előtte szó se volt) Aztán kérdezte hogy mi van még a teleszkópnál? Meg rákérdezett hogy mi a helyzet a szilenitekkel?

Szóval ha olyan a vizsgabiztos akkor kérdezhet. De ha értess egy kicsit a motorokhoz akkor nem lesz gond. Ha meg nem, valószínűleg akkor se.

2012. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!