Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üresben ha van az autó, akkor...

Üresben ha van az autó, akkor ugye az felette a hármas sebesség van pont. De ehhez képest egyforma messze kell lennie az egyeshez és az ötöshöz? Mármint a rugónak.

Figyelt kérdés
Mert nekem nagyon ez egyeshez közelít,szinte nem is kell tolnom rajta balra aztán ugye föl, ötöshöz viszont "ki kell tolni jobban a rugót". Ennek így kell lennie vagy pont egyformának kellene lennie a két rugónak?(nagyságra)
2009. jún. 22. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj meg érthetően fogalmazni!
2009. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%

Üresben egy rugó tartja elvileg középállásban a váltóbotot.

Ha jól van beállítva és nincs kikopva akkor elvileg felfelé 3-ik fokozat, lefelé 4-ik. Az 5-ik mindig végállásban van nehogy ráhúzd a hátramenetre. Kivéve francia autók, ott egy gyűrűvel húzod a hátramenetet.

2009. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
azért mert fogyatékos vagy és nem érted meg amit a másik érthetően,nem a legszebben,de érthetően megfogalmazott nem ő a hibás,hanem anyád aki nem tanított meg a jó modorra. amugy a kérdésre válaszolva, az egyenlő hosszúságú út lenne a normális,de lehet valami tipusfüggőség
2009. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem törvényszerű, hogy teljesen szimmetrikusnak kell lennie a váltófokozatok kiosztásának. A lényeg csak annyi, hogy általában jobbra és előre van az ötös (kivéve a Tavriát, mert az ukránok tudtak azért), balra előre az egyes. De ahol csak három szára van a fokozatokat összekötő H betűnek, ott - extrém módon elállított váltórudazatot kivéve - lehetetlen nem eltalálni.

A hátramenet reteszelésébe pedig ne menjünk bele, mert van vagy ötféle megoldás és akkor még csak a botváltókat veséztük ki... :-)

2009. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nemkéne anyázni mert kiontom a cuki kis belecskéid a puszta kezemmel :)
2009. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
számold bele azt is, hogy az 1-2-t gyakrabban használják az 5-nél, ezért az a rugó kikophat,elgyengülhet. Valószínűleg ez történhetett.
2009. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Opel Astra f-ről van szó és a hátramenet az egyes mellett van fel kell huzni a váltón a cuccot:D És üresben ahogy van, egyes felé balra húzva nagyon keveset kell ötös felé viszont 3szor annyit kb. Csak ezt akartam megtudni. Tudom hogy nem teljesen érhető volt ahogy leírtam de hát nem vagyok tökéletes. Szóval veled inkább nem foglalkoznék(1.válaszoló)
2009. jún. 22. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Nincs baja kocsinak szinte minden váltó ilyen.Az 5 ős minden kocsiban egy kicsit kijjebb van mert ez az utazó sebesség.1-4 ig lehet neki pakolgatni kis mozdulattal de az 5 öst azt kicsit kijjebb kell rakni.Eddig ahány autóval mentem mind ilyen volt pl : 2 es diesel golf,206 peugeot, f astra,suzuki swift .Jó a váltód .
2009. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy néz ki a kapcsolás, hogy felül van a R (reteszeléssel), 1, 3, 5, lent pedig a 2, 4. Ha megnézed, pont annyira kell jobbra hózni a váltót az 5-öshöz, mint blra a R-hez, tehát abszolút szimmetrikus. :)
2009. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. jún. 22. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!