Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha városban közlekedek mi a...

Ha városban közlekedek mi a jobb? Ha 4-ben teszem, vagy felváltok 5-ig és úgy haladok 40-50-nel mikor hogy engedi a forgalom? Hogy fogyaszt kevesebbet a kocsi?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
motorfüggő. Kis motornál előfordul, hogy erőlködik, ilyenkor többet fogyaszt. Én 5-ben szoktam 60-nal cirkálni, annyiért még nem büntetnek
2009. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Motor függő én ha nem nyomok gáz csak éppen hogy akkor nekem az 5 őst már 45 nél engedi a kocsim.2 es dieel golf 1.6 os.És nem rángat csak ha nagy gázt adok ha kicsit fokozatosan akor lassan de elkezd gyorsulni.Ha benzines akor én 5 ős nem raknék neki városban csak nagyobb köbcentis dieselnek.
2009. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
KRESZ szerint a legnagyobb módosítást megengedő sebességi fokozatban kell használni
2009. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha emelkedő van akkor nem fogja nagy eséllyel bírni az 5öst és elkezd hörögni, szerintem alapból mehet városban az 5ös, főleg kisebb (1400 körüli) hengerürtartalomig, benzinesnél is, ha meg érzed hogy nem bírja akkor vissza 4-esbe. 5ösben elvileg jobb a fogyasztás, azért elvileg mert ha szenved a motor 5ösben akkor rosszabb lesz a fogyasztás mint ha simán 4-esben mennél
2009. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"5ösben elvileg jobb a fogyasztás, azért elvileg mert ha szenved a motor 5ösben akkor rosszabb lesz a fogyasztás mint ha simán 4-esben mennél"


Ott a pont. Én városban elfelejteném az 5-iket. Csak kínzás a motornak, a csapágyakat az alacsony fordulatszám meletti nagy terhelés előbb-utóbb tönkrevágja. Benzinmotoroknál 2000-3000 az optimális fordulatszám (aki nem hiszi nézze meg a gépkönyvben), tehát ebben a tartományban a legideálisabb üzemeltetni.

2009. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Suzukival mi a helyzet? Én nem pakolnám neki az 5-öst.


Egyébként én is úgy vezetek,hogy városban csak max 4-esben.

2009. jún. 22. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:

2-3000? A motor meg üvölt és eszik. Persze teljesítmény szempontjából az az ideális, de városban 2000nél simán el lehet váltani.

4vagy 5 kocsifüggő.

Én egy 1.0s clioval 5ösben közlekedek, mert a kis motor miatt rövidek az áttételek és nagyon pörög a motor és hangos azt nem szeretem.

1.4es astra maradhat 4esben, azzal nincs semmi baj.

2.0s bmw szintén 4

2009. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Részemről azt gondolsz amit akarsz. Nyilván jobban tudod, mint egy járműjavító szakmérnök...
2009. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: részemről az intenzív kigyorsításokat és gyors felkapcsolásokat támogatom. Én azt javaslom, hogy húzasd ki az egyest 20-ig, 2-est 40-ig, 3-ast 60-ig, itt kapcsolj 4-esbe, és így simán el tudsz vele közlekedni, 60-ért még nem igazán büntet a yard. Ha 40 alá esik a sebesség 4-esben, akkor kapcsolj vissza 3-ba, 1500 alatt a gyosító áttételezésű fokozatok (4, 5) már nem javasoltak.
2009. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jármű szakinak:)))

Én is így tanultam anno mikor vezetni tanultam: igaz akkor még egy 1200 Ladán tanultam. De a Renault 19-et is hasonlóképp vezetem.

apósom az aki elindul felkapcsol 5-ig és 40-51nnel mikor hogy halad a városban. De városon kívül 5-ben 70nnel. Szóval a Susuki az övé. S ezen vitatkoztunk múltkor,hogy nem jó szerintem a kocsinak ez a vezetési stílus a városban. De ő azzal jön, hogy 7l-nél így sem fogyaszt többet városban. De mondtam,hogy nem csak a fogyasztás számít.

2009. jún. 23. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!