Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valamiféle tudományos...

Van valamiféle tudományos magyarázata annak, hogy ha 30perc felett mozgunk tökmind1 hogy hogy akkor jobban fogyaszt? Most jobb ha 30perc alatt futok le 5km-t mint 15perc alatt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

ezt valószínűleg félreértetted, vagy rosszul írta, aki írta.


Egyrészt az a magyarázat, hogy a zsír egy lassan felszabaduló energiaforrás, ha elkezdesz mondjuk sprintelni, akkor izmokban tárolt glikogén kezd el fogyni, és nem a zsír.

Ellenben ha aerob mozgást végzel (alacsony intenzitás, monoton), akkor van idő a szervezetednek a zsírt lebontani, és abból nyerni energiát.


Tehát egyrészt az intenzitás sem mindegy, másrészt az idő sem. Mivel a zsírok lebontás még aerob mozgás esetén sem azonnal kezdődik, hanem van egy 20-30 perces delay :) Ezért kell az aerob edzést 40-60 perc közötti időtartamra belőni.

2011. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 °:Amigo:° ***** válasza:
53%

Ez oltári baromság, az előző és maga a megközelítés is.

Nem az edzés alatt kell lefogyni. A zsírból való energianyerés nem hatékony, ezért mozgáshoz szénhidrát kell.

Tegyük föl, hogy alacsony intenzításon 1 órát dolgozol és 30 perc után (részben ) zsírt kezdesz égetni:

1 óra alacsony intenzítású edzés mondjuk eléget 300 Kcal -át. Ebből 150 (első fél óra) tisztán szénhidrát.

Második fél óra mondjuk 70 % ban zsír (nem így van, valóságban még annyi sincs).

Tehát kb 100 kilokalóriányi zsírt sikerült elégetni 1 óra alatt !!!! Ez 11 gramm zsír fűtőértéke :-))))

Gratulálok, most fogytál 1 óra szüttyögéssel 11 grammot, csak így tovább.... :-D


Ezzel szemben intenzív fél órás anaerob vagy intervallum edzésnél (ahol 100% a szénhidrát fedezet) nem égetsz egy gramm zsírt se, viszont utána az alap-anyagcsere magasabb sebességen lesz 1-2 napig (súlyzós edzésnél akár 4-5 is lásd: utóégetés v. EPOC ) .

Éjszaka a regenerálódáshoz (izom és idegrendszeri trauma után, mint intenzív edzés) szinte kizárólag zsírsavakat használ a szervezet energiaforrásként. (mivel a szénhidrát ehhez túl gyors lenne, ilyenkor van idő a zsírsavszintézisre )

Szóval akkor döntsd el, melyik éri meg jobban !


Most arról nem is beszéltem, hogy az alacsony intenzítású edzéshez milyen hamar adaptálódik a szervezet, 2-3 alkalom után szinte meg sem érzed, hogy edzettél valamit.

2011. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Előző: a tisztelet kölcsönös, szerintem is baromság, amit Te írsz :) Gondolom a jó tanácsaid miatt vagy 50% körül. Egyébként nem teljesen írsz hülyeséget, de az utolsó mondatnál, hogy 2-3 alacsony intenzitású edzés után adaptálódik a szervezeted, és meg sem érzed fetrengek a nevetéstől :D Gondolom te már biztos le tudtál menni 4-5%-os testzsírra a tuti módszereddel ;)
2011. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
72%
azért mert valaki 50% körül van, nem biztos, hogy hazudik, félrevezet, csak vannak emberek akik a kérdéseikre nem azt a választ akarták hallani amit írt, ezért csalódtak, és mérgükben lepontozták. Engem legutóbb azért pontoztak le, mert kérdezték, hogy miért sírnak a diplomások, hogy csak utcaseprőnek veszik fel őket? Erre azt írtam, hogy sajna ezt a világot éljük, túl sok a diplomás ember, és kevés a munka, majd jobb lesz. Erre nekem támadtak, hogy biztos 8 általánosom van, ezért köcsögösködök, és lepontoztak.
2011. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 °:Amigo:° ***** válasza:
81%

Igazság szerint én nem is lehetek magas százalékon, mert én az igazat írom, az pedig az emberek nagy részének rohadtul nem tetszik.

A te véleményed sem érdekel igazából, mert laikus vagy, nem várom el tőled, hogy érts hozzá.

A különbség talán annyi, hogy én nem ugatok bele olyanba, amihez nem értek. (mert ez a szánalmas, nem az 50% )

:-D

Én nem azt mondtam, hogy "szerintem baromság" amit írtál, hanem azt, hogy "baromság" amit írtál !

A kettő között lényeges a különbség, mert én szakemberként leírom a tényeket, amit Te véleményezel.

Ez jogodban áll, de ez akkor is csak egy vélemény, ami ugye mindenkinek van, de.....

Ezt a 4-5 % testzsírt nem tudom honnan veszed, ez kb. a testépítő versenyzők szintje, amit csak néhány napig lehetséges tartani. Átlag ember 10 -12 % körül már igencsak szálkásnak mondható (ennyi vagyok én)

Természetesen meg tudom csinálni gond nélkül a 4-5 % -ot, mivel testépítőkkel is foglalkozok, több versenyzőt is edzek és nagyon jól tudom, hogy ez mivel jár.


Örülök, hogy elmondtad itt a véleményedet,- ez az oldal ezért van- ettől függetlenül fenntartom amit írtam, ha tetszik, ha nem...

2011. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Most arról nem is beszéltem, hogy az alacsony intenzítású edzéshez milyen hamar adaptálódik a szervezet, 2-3 alkalom után szinte meg sem érzed, hogy edzettél valamit."


Ehhez hozzátenném, hogy ez a magas intenzitású mozgással is így van, erre való az edzés keménységének fokozatos emelése...

2011. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Két utolsó!

Lehet nektek ez a mukátok és egész álló nap a kondiban vagytok,edzhettek stb stb. El is várható hogy jól nézzetek ki. De itt egyszerű átlag embereknek mondjátok hogy intervallum,meg kemény edzés,mikor hazamennek a minimum 8óra munkából tiszta fáradtan,netán még nagyobb súlyfelesleggel... Akkor az ilyen hogyan edzen keményen? em mindenki tud egy óra hosszát keményen és intenzíven mozogni,mint amiről itt ti beszéltek!

2011. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 °:Amigo:° ***** válasza:
0%

1 óra intenzív edzés tovább tart, mint 1 óra szüttyögés a szobabiciklin ?!

Mindenkinek 24 órája van 1 nap.

Erről ennyit.

2011. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 °:Amigo:° ***** válasza:

GregX:


Igen, de a magas intenzítást többféle képpen is el lehet érni (nehéz súlyok, rövid pihenők, sebesség, ellenállás növelése, stb...)

Alacsony intenzításon mit tudsz változtatni a hozzászokás elkerülése végett ?!

Hátrafelé tekered a biciklit, vagy mi ?

:-D

2011. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, ha hozzászoksz kicsit emelsz az intenzitáson, de akkor már a magasabb intenzitás is annyi lesz számodra, mint előtte a kisebb. :)
2011. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!